Çocuklar Muaythai Şampiyonası Tamamlandı

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ FEDERASYONU
TÜRKİYE ÇOCUKLAR MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI MARMARİS


Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı 2015 yılı faaliyet programında yer alan Çocuklar “Minikler ve Yıldızlar Kızlar-Erkekler Muaythai Türkiye Şampiyonası 07-11 Ekim 2015 Tarihlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde ‘’CLUB HOTEL PİNETA’’da yapıldı.

DERECELER

Minik Bayan

Minik Erkek

Yıldız Bayan

Yıldız Erkek

WaiKru Bayan

WaiKru Erkek

 

Yaklaşık 40 İlden 480 Sporcu, 100’e yakın İdareci ve Antrenör ve 40 hakemin katılımlı ile yapılan Çocuklar Muaythai Türkiye Şampiyonası sıcak bir ortamda gerçekleştirildi.

 

Musabakanın açılış seremonisine Federasyon Başkanı Halil Durna, Başkan Vekili Fatih Kocabaş, İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız, Asbaşkan Şakir Bayramoğlu, Asbaşkan Yaşar Gültekin, Federasyon Genel Sekreteri Korkmaz Atalay’ı Genel Sekreter Yrd. Ömer Işık, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüSerkan Öcalmaz, Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Turizm Dairesi Başkanı Ali İnan, Marmaris Belediye Başkan yardımcısı Dursun Kaplan, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Mekez İlçe MüdürüMutlu Uzun, Marmaris Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüAhmet Kocabıyık, Milas Belediye Özel Kalem MüdürüSalim Tanış, Merkez Hakem Üst Kurulu, Amatör Merkez Hakem Kurulu, Teknik İstişare ve Teknik Kurul üyeleri, İl Temsilcileri, İl İdarecileri ve kafile antrenörleri ve katılımcı sporcular yer aldı.

 

Açılış Konuşmasını yapan;Federasyon Başkanı Halil Durna;Turkiye Muaythai Federasyonu olarak 2015 yılında 8 ayrı bölgede şampiyona yaptıklarını, Ulusal olarak birincisi Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası Adana’da, Üniversiteliler Türkiye Şampiyonası Muğla Marmaris’te, bugun ise o kadar kısıtlı imkanlara rağmen Marmaris ilimizde Çocuklar Türkiye şampiyonası olarak 3 ulusal şampiyonayı yapmaktayız. Uluslararası federasyonumuzun takvimine yer alan, Dünya Üniversiteliler Kupası, Dünya Kral Kupasına katıldık, zorda olsa hedeflerimizden geri adım atmıyoruz, bunu sizlerin sayesine yapıyoruz, hepinizi kutluyor ve teşekkür ediyorum, bize destek oldunuz, öncelikle burada yarışacak sporcuların sağlıklı bir şekilde müsabakalarını yapmalarını ve başarılı olan tüm çocuklarımızı gözlerinden öpüyorum, ayrıca terör olayında hayatını kaybeden tüm yurtaşlarımıza, Allahtan rahmet, yaralılara acil şifa, başta aillerine ve memlektimizin toplumuna sabırlar diliyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Dedi.

 

Şampiyonanın ilk gününde yapılan teknik toplantı ardından eleme yarı final ve final müsabakaları yapıldı, Şampiyonada Minikler bayan erekek müsabakaları sonucuna kadar yapılıp ertesi gün Yıldızlar Bay bayanlar kategorilerinde finale kader gelinmesi ardından Ankara ilimizde yapılan terör saldırısı sonucunda ülkemize yas ilan edilmesi sonucu Yıldızlar Bay ve Bayan müsabakaları finalleri durdurularak başka zamana ertelendi.

 

Terör olayı karsısında derin üzüntüve yas dolayısıyla musabakaların durdurulması ardında Federasyon Başkanı Halil Durna, İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız, Yönetim Kurulu üyesi ve Asbaşkan Şakir Bayramoğlu ile Teknik ve hakem heyeti ile Kafile idareci ve antrenörler ile toplantı yapılarak kafileler memleketlerine uğurlandı.

 

Şampiyonanın sona ermesi ardından açıklama yapan;Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız;Öncelikle Ankara’da patlayan terör bombası sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, ailelerine baş sağlığı, yararlılara acil şifalar dilerim, Allah onlara memleketimize ve hepimize yardımcı olsun, Şampiyonada derece yapan yapmayan tüm sporcuları tebrik ediyor, memleketlerine sağlıklı bir şekilde ulaşmalarını temenni ediyorum. Organizasyon güzel bir ortamda yapıldı, son gün ulusal yas dolayısıyla son finaller başka zamana yapılması kararı alındı, ancak finale gelen iki sporcuda Allah izin verirse Milli takımda değerlendirilecek, önceliğimiz ülkemizin huzuru çocuklarımızın sağlığı, buraya kadar gelip müsabakaya katılan görev yapan destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Dedi.

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL