EMF Muaythai Open Cup 2015 Tamamlandı

EMF Muaythai Open Cup 2015 Tamamlandı

 

Türkiye Muaythai Federasyonu ve EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan EMF-Avrupa Muaythai Federasyonu Kupası (EMF-Muaythai Open Cup 2015 Faaliyeti 11-15 Kasım 2015 Tarihinde Antalya Muratpaşa Belediyesi Çağlayan Spor Salonunda yapıldı.

 

 Faaliyete 14 ülkeden 270 sporcu katıldı. Çocuklar (10-11 yaş çocuklar, 12-13 yaş çocuklar 14-17 yaş gençler ve 18-35 yaş Bay ve bayanlar kategorisinde yapılırken, özelikle gençve çocuklara yönelik yapılan nadir aktivitelerden biri görünse de Büyükler A Divisyon B Divisyon ve Büyük Bayanlarda çok iyi sporcuların yer aldığı güzel bir organizasyon oldu, 


Organizasyona Ermenistan, Azerbaycan, Belçika,Çek Cumhuriyeti, Fransa, Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Lübnan, Motenegro, Rusya, İsveç, Türkiye, Türkmenistan katıldı.

Faaliyete Türkiye’den ve Rusya’dan oldukça kalabalık bir sporcu kafilesinin katılımların ardından Fransa, Türkmenistan, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti takımları ile katıldı. Bu organizasyon sayesinde sporcular uluslararası düzeyde kendilerini göstermelerine fırsat oldu. 


11 Kasım 2015 tarihinde İlk gün Takım menajerleri toplantısı yapıldı, toplantıya EMF Asbaşkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız, EMF Yönetim Kurulu Üyesi, Rusya Muaythai Federasyonu Başkanı ve EMF Open Cup 2015 teknik delegesi Dimitry Putilin, Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, Türkiye Muaythai Federasyonu Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Uluslararası Hakem Hamit Durmaz, IFMA Sağlık Kurulu Başkanı yardımcısı Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Uluslararası Hakem Dr. Bedrettin Erdoğan Aydın ve katılımcı ülke temsilcileri, görevli hakemler, teknik direktörler, antrenörler katıldı.


Yapılan toplantı ardından kura ve eşleşmeler yapıldı. Ertesi gün 12 Kasım 2015 tarihinde program gereği açılış töreni yapıldı, Açılış törenine EMF Asbaşkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüDoç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdür Yardımcısı Ömer Uman, EMF Yönetim Kurulu Üyesi, Rusya Muaythai Federasyonu Başkanı ve EMF Open Cup 2015 teknik delegesi Dimitry Putilin, Türkiye Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, katılımcı ülke temsilcileri, görevli hakemler, antrenörler ve sporcular katıldı.

Açılış töreninde konuşan Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüDoç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu;Antalya’da her gün onlarca faaliyet yapılmakta, ancak böyle önemli bir faaliyetin gerçeklememesinden dolayı çok memnun olduğunu, Antalya’da Muaythai sporunda yerel ulusal ve bir çok Uluslararası düzeyde faaliyet yapıldığını Muauthai sporunun günden güne geliştiğini, faaliyete Uluslararası düzeyde katılan ülkelere başarılar diliyorum dedi.


Ardından konuşan EMF Asbaşkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız;Organizasyonun kararının geçverildiğini 2 aylık çalışma ile bu organizasyonun yapıldığını, normal şartlarda Uluslararası düzeyde bir faaliyetin 6 ile 8 ay önce başlanması gerekmesine rağmen faaliyetin gerçekleştirebildiğini ifade etti. Hasan Yıldız;Faaliyete başta destek veren EMF ve IFMA yetkili ve personeline, burada Türkiye’de baştan sonra projede görev yapan tüm arkadaşlara, Muratpaşa Belediye Başkanlığına ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, memleketlerinden buraya kadar gelen gönüllühakemlere, organizasyon kuruluna, gönüllüçalışanlara, kendi imkanları yurdun her bir yanından gelen antrenör ve sporcularımıza, katılımcı misafir ülkelere teşekkür ederim dedi.


Konuşmalar ardından müsabakalar başladı, ilk gün yapılan müsabakalar ardından ertesi gün Fransa Paris’te patlayan Bomba’da ölenler ve yaralananlar için saygı duruşu yapıldı. 4 gün süren müsabakalar sonunda finaller ardından madalya törenleri ve kupa takdimleri ile müsabaka sona erdi. EMF Kupası Genel sıralamasında Türkiye 1., Rusya 2., Fransa 3. Olarak organizasyonu tamamladı.  


Konaklamalar yapılan Grand Park Lara Hotel’de yapıldı. Müsabakalar boyunca Grand Park Lara Hotel ile Muratpaşa Çağlayan spor salonu arası sorunsuz transferler yapıldı,  organizasyon bitiminde Grand Park Lara Hotelde veda gecesi yapıldı.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL