DÜNYA GENÇLER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASINDAN 20 MADALYA


DÜNYA GENÇLER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASINDA MİLLİLERİMİZDEN 20 MADALYA

 


 
Türkiye Muaythai Federasyonumuz Faaliyet Planında yer alan ve IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından gerçekleştirilen, Dünya Gençler Muaythai Şampiyonası" 02-10 Ağustos 2018 tarihlerinde Tayland’ın Bangkok kentinde yapıldı.
 
86 Ülkeden 1.000 üzerinde katılımla gerçekleştirilen Şampiyonaya Milli takımımız 44 Sporcu ile iştirak etti. 
 
Toplam 20 Madalya ile Gençler Dünya 5.ciyiz.
03 Ağustos 2018 tarihinde açılış töreni ile başlayan ve 09 Ağustos 2018’de sona eren Gençler Muaythai Şampiyonasında 5 Altın, 4 Gümüş, 11 Bronz toplam 20 madalya alarak 86 ülke arasında 5. Olarak tamamladı.
 
5 Sporcumuz Dünya şampiyonu:
Alt GençBayanlar 48 kg Ceren Yilmaz, 51 kg Alt GençErkeler Fahrettin Bertan, 57 Kg Üst GençErkekler Kubilay Tarhan, 67 Kg Üst GençErkeler Erdem Taha Dinçer, +81 kg Alt Genç Erkeler Şahan Samet Bodur Dünya Şampiyonu olarak bayrağımızı en üst seviyeye taşıyan ve altın madalya alan sporcular oldular.
 
4 Sporcumuz Dünya ikincisi
+75 kg Bayanlar Şeyma Ünal, 71 Kg Bilge Su Gürel, 86 Kg Erkeler Muammer Can, 58 kg Yıldız Bayanlar Tuana erdoğan finale kadar gelme başarısı gösterip gümüş madalya alan sporcularımız oldular.
11 Sporcumuz Dünya Üçüncüsü
Şampiyonada çeyrek finali geçip yarı final başarısına ulaşan ve madalya alan sporcularımız;
Minik Erkeklerde;44 kg Kerem Çözer, Minik Bayanlarda, 32 kg Gizemnur Tatlı;Yıldız Bayanlarda;58 kg Tuana Erdoğan, Alt GençErkeklerde;60 kg İbrahim Ethem Çakır, Üst GençErkelerde;45 kg Salih Samet Oruç, 54 kg Azad Basoğlu, 63.5 kg Enes Koz, Üst GençBayanlarda;42 kg Berfin Eftelya Güder, 51 kg Sultan Zilan, 63.5 kg Tuğçe Bektaş, Dünya üçüncüleri olarak bronz madalya alan sporcularımız oldular.
 
Şampiyonanın açılışında;
Dünya Gençler Muaythai Şampiyonasında Türkiye Tayland Bangkok Büyükelçiliği 1. Müsteşarı Tolga Uncu, IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu Başkanı Dr. Sakchai Tapsuwan, IFMA Genel Sekreteri Stephan Fox, Tayland Başbakan Vekili, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı, onlarca Büyükelçi ve üst düzey yönetici ile birlikte açılış töreninde yer aldı. 
 
Kafile Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili ve EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Hasan Yıldız Hasan Yıldız;
Şampiyona 68 kategoride yapılıyor, biz ülke olarak 44 kategori ile en büyük ülke takımlardan biri olarak büyük bir ülke ve takım olma gururu ile katıldık. 86 ülkeden binlerce sporcunu katıldığı şampiyonada 5 Altın, 4 Gümüş, 11 Bronz toplam 20 madalya alarak 86 ülke arasında 5. Olarak tamamladık.
 
IFMA-Uluslararası Muaythai Federasyonu;Yönetim Kurulu Toplantıda ve IFMA- Uluslararası Muaythai Federasyonu Genel Kurulunda Sunum yaptık, 2019 Dünya Çocuklar ve Gençler Dünya Şampiyonasının Türkiye de yapılması ülkemize kazandırdık,
 
Dünya Gençler Muâythai Şampiyonasında Türkiye olarak En Büyük ve En iyi takım ödülüaldık, Sporcumuz Ceren Yılmaz geleceğin yıldızı ödülüaldı, teknik koordinatör ve tüm teknik kadro, antrenörler ve sporcular takdire şayan olmuşlardır, teşekkür ediyoruz.
 
Ülkemizi temsil etmemizi sağlayan başta; Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız ile Spor Toto Teşkilat Başkanlığına teşekkür ediyoruz,
 
Ayrıca: Gençler Muaythai Dünya Şampiyonası kafilesinde yer alan yönetici, teknik koordinatör, milli antrenörler, hakemler, doktor ve kıymetli evladımız kızlar ve erkek milli sporcuları kutluyorum. başarılarımızın devamını diliyorum, temsil için kendinden fedakârlık yapan, antrenör ve sporculara teşekkür ediyoruz,

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL