TÜRKİYE MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI MUHTEŞEM BİR AÇILIŞ İLE BAŞLADI

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI MUHTEŞEM BİR AÇILIŞ İLE BAŞLADI

Türkiye Muaythai Federasyonunun 2016 yılı faaliyet programında yer alan, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüile Söke Belediyesi’nin desteği ile organize edilen Minikler, Yıldızlar, Gençler Muaythai Türkiye Şampiyonası 29 Ocak 2016 Cuma günüsaat 14.00’da Söke Spor Kapalı Salonu’nda yapılan açılış töreni ile başladı.

28 Ocak-07 Şubat 2016 tarihleri arasında Söke Spor Kapalı Salonunda gerçekleştirilecek olan Türkiye Muaythai Şampiyonasının Açılış törenine Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Muaythai Federasyon Başkanı Halil Durna, Federasyon İcra ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüSpor Şube MüdürüSelami Balkan, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüTuran Günen, İl Temsilcileri, Kafile başkanları, hakemler, antrenörler, idareciler, sporcular ve sporcuların velileri katıldı.

Açılış töreninden önce Söke Belediyesine ait bando takımının gösterisi gerçekleşti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra Söke Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin zeybek gösterileri katılımcılar tarafından beğenildi.

AYDIN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL ŞUBE MÜDÜRÜSELAMİ BALKAN GURUR VE ONUR DUYUYORUM DEDİ,

Şampiyonanın açılışında konuşan Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube MüdürüSelami Balkan, “Böyle bir şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum”dedi.

SÖKE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AHMET KARAKAŞ, ”SÖKE BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN AMATÖR SPOR VE SPORCUNUN YANINDAYIZ”

Geçtiğimiz günlerde Anadolu’nun dört bir yanından gelen Türk Kadınlar Birliği ve Kıyı Ege Tiyatrolar Birliğini konuk etmelerinin ardından bir başka büyük organizasyonda Muaythai tutkunlarını Söke’de konuk etmenin gururunu yaşadığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, ”Söke Belediyesi olarak her zaman amatör spor ve sporcunun yanındayız. Bu organizasyon sayesinde bizlerde Muaythai sporunu öğrenme ve tanıma fırsatı bulduk. En büyük arzumuz konuk ettiğimiz sporcu ve spor adamlarını Sökemizde en iyi şekilde ağırlayıp uğurlayabilmek”diye konuştu.

FEDERASYON BAŞKANI HALİL DURNA “YENİ ŞAMPİYONLARI KEŞFEDECEĞİZ”

Türkiye’de Muaythai ‘ye olan ilginin her geçen gün artığını dikkat çeken Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna da “Son dönemlerde Muaythai’de gelen uluslararası başarılar gurur kaynağımız oldu. Söke’de yapacağımız şampiyonanın devamında da uluslar arası başarılara adını yazdıracak yeni sporcularımızın çıkacağına inanıyorum. Buradan ileride Dünya Birincisi olabilecek gençkardeşlerimizin çıkabileceğine inanıyorum”şeklinde konuştu. Söke’deki Türkiye Muaythai Şampiyonasının açılış törenine katılan Söke Kaymakam vekili ve Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy da yaptığı konuşmada sporun önemine değinirken, organizasyon ile Aydın İl genelinde bulunan turistik ve tarihi yerlerin tanıtıma fırsatı doğduğunu söyledi.

Türkiye Muaythai Federasyon Başkanı Halil Durna ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Türkiye Şampiyonasına katkılarından dolayı Söke Kaymakamı Tuhsin Kurtbeyoğlu adına yerine vekalet eden Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy’a, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran adına Yardımcısı Ahmet Karakaş’a, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüBekir Çeker adına Spor Şube MüdürüSelami Balkan’a, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüA.Turan Günen’e ve Muaythai İl Temsilcisi Bayram Keskinkılıç’a şilt takdim edildi.

Açılış seremonisinin ardından müsabakalar start aldı. 07 Şubat 2016 Pazar gününe kadar devam edecek olan şampiyonaya 81 ilden 2000 sporcunun katılması bekleniyor. Ayrıca müsabakalar boyunca Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından 120 hakem, 15 yönetim kurulu üyesi, 20 organizasyon kurulu üyesi ve 50 teknik kurul üyesi görevlendirildi.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL