Çocuklar, Gençler, Büyükler Bay ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası - Aydın

 

Çocuklar, Gençler, Büyükler Bay ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası - Aydın

Türkiye Muaythai Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan “Çocuklar, Gençler, Büyükler Bay ve Bayanlar Türkiye Şampiyonası Aydın Söke Spor Salonunda yapıldı.
 
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüSöke İlçesi Spor MüdürlüğüSalonunda yapılan Şampiyona 28 Ocak 2016 Tarihinde Çocuklar ile Başlayıp daha sonra Gençler ve en son Büyükler müsabakaları ile 07 Şubat 2016 tarihine kadar devam etti,
 
Şampiyonaya 81 ilden Çocuklar kategorisinde 500 yaklaşık, Gençler Kategorisinde 900 Büyükler kategorisinde 600 sporcu yaklaşık 2000 ve katılımcı, (11) gün sürdü,
 
Şampiyona’nın ilk günüaçılış töreni gerçekleştirildi. Açılış törenine Söke İlçe Kaymakamlığı’na vekalet eden Kuşadası İlçe Kaymakamı Mustafa Aksoy, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Balıkkesir Vali Yardımcısı ve Türkiye Muaythai Federasyonu başkan vekili Fatih Kocabaş, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş, Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Bölgesi Sorumlu Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, Federasyon Genel Sekreteri Korkmaz Atalay, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube MüdürüSelami Balkan, Söke Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü, Turan Günen, Söke Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler MüdürüNeriman Arslan, Muaythai Federasyonu İl Temsilcisi Bayram Keskinkılıç, Kafile idarecileri, görevli hakemler, antrenörler ve sporcular ile spor severler yer aldı.
 
Söke Kapalı Spor Salonunun şölen havasına girdiği şampiyonanın açılış töreninde ilk konuşmayı Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube MüdürüSelami Balkan yaptı.
 
Balkan konuşmasında, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen misafirleri Aydın ili Söke ilçesinde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek, tüm konukları aynı zamanda tanıtım elçileri olarak gördüklerini ifade etti. Söke olarak Ulusal çapta etkinliklere ev sahipliği yaptıklarını ve bu nedenle onurlu ve gururlu olduklarını ifade etti. 
 
Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karakaş;Aralık ayı başında Türk Kadınlar Birliği’nin Türkiye Buluşması, Ocak ayı başında Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği buluşması gibi ciddi organizasyonların ardından kısa süre içinde Türkiye Muaythai Şampiyonası’na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 Karakaş;“Sporun toplumları birleştirici, sevgi ve saygıyı aşılayan, fairplay ve centilmenliği öğreten yapısının gençkuşaklara yayılması için bu türlüorganizasyonların önemi büyüktür. Söke Belediyesi olarak kültürel, sosyal ve spor aktivitilerinin her zaman yanında ve tam göbeğinde olacağımızı belirtmek isterim. Bu büyük organizasyonu Söke’mizde düzenleyen Teknik Ekibe ve Federasyonumuza, emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunarım”dedi.
 
Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, Türkiye Şampiyonası’na katılan tüm sporculara hatasız, kazasız maçlar diledi. Federasyon Başkanı Halil Durna;“Söke Belediyesi’ne ev sahipliği ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Spora yapılan destek çok önemli bir konu”dedi.

Federasyon Başkanı Halil Durna;Muaythai sporunun Türkiye’de 70 Binin üzerinde sporcusu, 3 Binin üzerinde hakem ve antrenörüolan bir spor dalı olduğunu belirten Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna, “Muaythai Federasyonu 2002 yılında kuruldu, 2006’dan bu yana özerk olarak faaliyetlerini sürdürüyor. En hızlı gelişen ve ciddi organizasyonlar yapan bir federasyonuz”dedi.

Federasyon Başkanı Durna, Türkiye’de futbolun dışında diğer spor dallarının medyada çok fazla yer alamamasından dolayı sitem etti.
 
Söke İlçe Kaymakamlığı’na vekalet eden Kuşadası İlçe Kaymakamı Mustafa Aksoy, mülki amirler olarak insan sağlığının yanında fiziki ve ruhsal yönden insanı terbiye eden spora büyük önem verdiklerini söyledi. Kaymakam Aksoy;“Bu önemli organizasyon için Söke’yi seçen Federasyonumuza ve bu organizasyonun Söke’de gerçekleşmesi için büyük katkısı olan Söke Belediyesi’ne, İl ve İlçe Spor Müdürlerimize teşekkür ediyorum”dedi. Aydın ilinin spor ve tüm ulusal etkinlikler için iklimi, fiziki ve sosyal şartlarıyla çok uygun olduğunu belirten Kaymakam Mustafa Aksoy;“Tarihe baktığınızda medeniyetlerin beşiği olan, 22 antik kentin bir arada olduğu Aydın ilinin daha nice büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağına inanıyorum”dedi.

Yapılan konuşmaların ardından emeği geçenlere plaketlerin verildiği açılış törenine Söke Belediyesi halk oyunları ekibi ile Şehir Bandosu da renk kattı.

Açılış töreninin ardından müsabakalara geçildi.
 
Türkiye Şampiyonası’nda her gün saat 10.00 da başlayan ve gece geçsaatlere kadar süren yoğun bir program ile yapıldı, tıka basa dolu binlerce kişinin doldurduğu spor salonunda muhteşem bir atmosferde her ringte görsel led ekranları önünde mükemmel organizasyona sahne oldu.

 

Şampiyona Dereceleri

Üst GençErkekler

Üst GençBayanlar

Alt GençErkekler

Alt GençBayanlar

Wai Kru Genç

A Divisyon

Büyük Bayanlar

B Divisyon

Minik Bayanlar

Minik Erkekler

Wai Kru Minik Yıldız

Yıldız Bayanlar

Yıldız Erkerler

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL