ULUSLARARASI EMF ANTALYA MUAYTHAİ AÇIK KUPASI 2018

ULUSLARARASI EMF ANTALYA MUAYTHAİ AÇIK KUPASI 2018

Uluslararası Muaythai Amatör Federasyonu-IFMA ve Avrupa Muaythai Federasyonu-EMF Faaliyet programında olan ve Federasyonumuz Faaliyet tarafından gerçekleştirilen Uluslararası EMF-Muaythai Açık Antalya Kupası, 14-18 Kasım 2018 Tarihlerinde Antalya 10.000 Kişilik spor salonunda yapıldı.

Uluslararası Muaythai Federasyonu-IFMA’ya üye ülkelerin Federasyonlarının katılımına açık olan, Uluslararası EMF Avrupa Muaythai Federasyonu Antalya Açık Kupasına 26 ülkeden ve ülkemizden 1041 Sporcu katıldığı görüldü.

10 yaş altı ve 10-13 yaş Çocuklar (Minik-Yıldız);14-15 yaş Alt Gençler, 16-17 yaş Üst Gençler;18 yaş üstüBüyükler Elite ve Competive Erkekler ve Bayanlar ile Wai-Kru kategorilerinde yapıldı.

IFMA VE EMF nin en fazla sıklet ve kategorisine sahip ve bugüne kadar en kalabalık organizasyon olma özeliğini alan kupa muhteşem bir organizasyon ve kalabalık ile yapıldı,

15 Kasım 2018 de yapılan Açılış töreninde konuşan;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili ve Avrupa Muaythai Federasyonu EMF Asbaşkanı Hasan Yıldız;“Dördüncüsünüdüzenlediğimiz bu faaliyet özelikle uluslararası faaliyetlere götüremediğimiz çocuklar gençler ve Türkiye Şampiyonasında derece yapmış ancak henüz milli olamamış sporcuların kendini test etmesi ve dünyaya bakışının hedeflerinin daha yüksek olmasını sağlamak dedi.

Hasan Yıldız;konuşmasını İngilizce sürdürerek, katılan tüm ülkelere teşekkür etti ve IFMA- Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Rafal Szlachta, EMF Asbaşkanı Detlef Turnau, Antalya Gençlik ve Spor İl MüdürlüğüSpor Şube MüdürüYavuz Gürhan, TürkiyeMuaythai Federasyonu Asbaşkanları, Şakir Bayramoğlu, Halil Demir, Doç. Dr. Aydın Şentürk, Yaşar Gültekin, Genel Sekreter Korkmaz Atalay, Genel Sekreter Yrd. Ömer Işık, ile birlikte katılan 26 ülke temsilcisine plaket takdim ettiler.

18 Kasım 2018 kadar süren ve sona eren faaliyetin madalya ve ödül töreninde konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı ve IFMA-Uluslararası Muaythai Amatör Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durna;Bu Faaliyetlerin ülkemizde yapılmasına önem veriyoruz, gerek ulusal gerekse Uluslararası platformda tanıtıma ve Muaythai ve Türk Sporunun gelişmesine etki ediyor, ayrıca ülkemizin organizasyon gücünügösteriyor, Sporcularımızın tecrübelerinin artıyor, milli takımlarda daha başarılı olmalarına etki ediyor dedi.

Kalabalık sporcu gurubu ile katılan Türkiye Muaythai Milli takımının başarıları ve diğer ülkeler sıralamada şu şekilde yer aldı:

Çocuklar Gençler Bayanlar Kategorisinde;
Türkiye 1.
Polonya 2.
Belçika 3.

Çocuklar ve Gençler Erkekler Kategorisinde;
Türkiye 1.
Azerbaycan 2.
Kazakistan 3.

Büyükler Kategorisi Bayanlar;
Türkiye 1.
Fransa 2.
Finlandiya 3.

Büyükler Kategorisi Erkekler;
Türkiye 1.
Fransa 2.
Macaristan 3.

Özel Kupa Ödülleri;
Büyük erkekler Elite clas en teknik sporcu


Attila Norbert Speth (Macaristan),

Büyük Erkek gelecek vadeden Teknik sporcu Alexandros Vasiliadis (Yunanistan)

Büyük Bayanlar En teknik sporcu
Nili Blok (İsrail),

Büyük Bayanlar gelecek vadeden teknik sporcu
Myriamme Djedidi ( Fransa)

Gelecek vadeden en teknik gençbayan sporcu
Ceren Yılmaz (Türkiye),

Gelecek vadeden en teknik gençErkek sporcu Sajad Sattarinejad (İran),

Bayanlar En iyi wai kru,
Elif Civelek Türkiye

Erkekler En iyi Wai Kru,
Chrisaitis Georgios (Yunanistan)


Büyük Erkekler İyi Wai Kru sporcu
Panagiotis Michail (Kıbrıs)


IFMA Sanat Yarışmasında 2 olan (Hollandalı) sporcu Quinty Klein Gotink ödülüverildi.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL