10. KHAN SINAVLARI 9 BÖLGEDE YAPILDI

10. KHAN SINAVLARI 9 BÖLGEDE YAPILDI


Türkiye Muaythai Federasyonu Batı Karadeniz Bölge 10. khan sınavını 10 Haziran 2017 tarihinde Çorum ilinde gerçekleştirdik, Faaliyet sonrası iftar programına katıldık;programa Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Teknik Asbaşkan Halil Demir, Batı Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Şahin Güler, Batı Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu KoordinatörüRamazan Sevinç, Sınav Komisyonunda görevli;Merkez ve Bölge Kurullarında görevli, Milli Takım Antrenörleri Hulusi Elmas, Özgür Arlı, İhsan Adıgüzel, Bekir Kaya, Aydın Fırat, İlhan Aşkın, Bölge Hakem Kurulunda görevli Fahrettin Öztemiz, ve Bölge ve Çorum' da bulunan Antrenör ve hakemler yer aldı.

11 Haziran 2017 tarihinde ise Doğu Marmara Bölgesi 10. Khan Sınavı Kocaeli ikimizde yapıldı.

10. Khan Sınavında;Doğu Marmara Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Birol Aksu, Bölge KoordinatörüMurat Tokat, Kocaeli İl Temsilcimiz Zülfikar Ali Öz, Federasyon Hakem Eğitim Koordinasyon kurulu başkan Yrd. Uluslararası Hakem Yılmaz Uyanık, Uluslararası Hakem Bölge Hakem Kurulu Başkanı ve AMHK üyesi Bülent Eniş, Ramazan Bağlan, Eski MYK üyemiz Mürsel Sevindik, Milli Takım Teknik Direktörler Eyyup Bozkurt, Murat Bedir Lions Karakuş, Erkan Yılmaz Yer aldı.

17 Haziran 2017 tarihinde;Türkiye Muaythai Federasyonu Akdeniz Bölgesi 10. Khan Sınavı Adana Nihat Güven Spor salonunda yapıldı.

Adana ilimizde yapılan 10. Khan Sınavına Adana, Mersin, Osmaniye ve Çevre illerden sporcular katıldı, Sınav sonrası, Çok kıymetli Muaythai ve Kick Boks ailesi Akdeniz Bölgesi Ve Adana Mersin Spor kulübüyöneticisi, Antrenör Hakemlerimizle iftar verildi.

Muaythai ve Kick Boks İl Temsilcilikleri tarafından düzenlenen İftar Programına Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Sayın Salim Kayıcı katılarak camiayı onurlandırdı, İftar ayrıca Gençlik ve Spor KulübüBaşkanı ve ASKF yönetim kurulu üyesi Ahmet Bozan katıldı.

Türkiye Muaythai Federasyon Başkan vekili Hasan Yıldız;İftar programını yapan;Muaythai İl Temsilcimiz Ramazan İncetaş, Kick Boks İl Temsilcisi Şehmuz Baysal, Muaythai Federasyonumuz Teknik Koordinatörümilli takım AntrenörüHakan Şahade, olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor sevgilerimi sunuyorum dedi.

Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı;Kick Boks ve Muaythai camiasının kardeş camia olduğunu hepsini bir arada görmekten gurur duyduğunu mutlu olduğunu ifade etti ve emeği geçen gerek Kick Boks gerekse Muaythai il temsilcilerine ve Hakan Şahade ye org için teşekkür etti.

Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan Güneydoğu Anadolu Bölgesi 10. Khan Sınavı 17 Haziran 2017 tarihinde Gaziantep ilimizde yapıldı.

Kamil Ocak Spor Salonunda yapılan 10. Khan sınavında Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Güneydoğu Anadolu Bölge Asbaşkanı Yaşar Gültekin, Güneydoğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mecit Klavuz, Gaziantep Muaythai İl Temsilcisi Burhan Çelik, Adıyaman İl Temsilcisi Gürcan Demirel, Şanlıurfa Muaythai İl Temsilcisi Metin Şimşek;Sınav komisyon üyesi ve Gaziantep İl AntrenörüMehmet Kaya, Muaythai AntrenörüCengiz Bakar, Murathan Kurtbeyoğlu, Mehmet Gürcan ve Güneydoğu Bölgesi ve Gaziantep ilimizde bulunan Antrenörler yer aldı.

Sınavda Konuşan;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;Ramazan ayında 9 bölge için yapılan programın 7.cisi olan 10. Khan sınav Faaliyetinin Gaziantep te yapıldığını, öncelikle bu Ramazan ayının diğer yıllara göre çok güzel geçtiğini, bu faaliyetler sayesinde camia İle bölge bölge buluşulduğunu proje olarak başarılı geçtiğini söyledi, Hasan Yıldız;10. Khan muaythai derecesine giren ve başarılı olanların artık üst düzey sporcu yardımcı antrenör adayı sayıldıklarını bu sebeple çok iyi Muaythai bilmelerini gerektiğini, koşulsuz Muaythai özelliklerini iyi bilmeleri araştırmacı olmalarını tavsiye etti.

Sınav sonrası yapılan iftar programında;Güzel bir programla Bizi ağırlayan Başta Gaziantep İl Temsilcimiz Milli takım antrenörüBurhan Çelik, İdeal Spor kulübüVe Milli Antrenör Cengiz Bekar'a teşekkür ediyoruz.

Faaliyete ve iftara katılan Güneydoğu Anadolu Bölge Asbaşkanı Yaşar Gültekin, Güneydoğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mecit Klavuz, Bölge il Temsilciliklerimize,Sınav komisyon üyelerimize, Güneydoğu Bölgesi ve Gaziantep İl Antrenörlerimize, Ulusumuzu Uluslararası platformda temsil etmiş, Milli formayı en iyi şekilde temsil etmiş sporcularımıza ve hocalarına İlgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz.
 
18 Haziran 2017 tarihinde;Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan Güney Doğu Anadolu Bölgesi 10. Khan Sınavı Bitlis Tatvan'da yapıldı.

Sınava;Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Anadolu Bölgesi 10. Khan Sınavı Bitlis Tatvan da yapıldı. Sınava Bitlis, Erzurum, Malatya, Erzincan, Kars, Muş, Van, Iğdır, Elazığ, Bingöl ilinden sporcular katıldı.
 
10. Khan sınavı öncesi Sporculara hitaben konuşan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;10. Khan a yükselecek sporcuların artık sporculuğun en üst kuşağını aldıklarını, bu sporda ya başarılı sporcu yada gelecekte antrenör adayı olduklarını, bunun bilinci ve kültürünüiyi bilmeleri gerektiğini, bilginin en büyük güçve sermaye olduğunu bu irade ile çalışmalarını temenni ettiğini ifade etti.

Sınav sonrası;Bölgeden sorumlu Federasyon Yönetim Kurulu üyesi Bölge Asbaşkanı Mehmet Salih Aygün, Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Milli Takım AntrenörüÖmer Uğur, Bitlis Muaythai İl Temsilcisi Halis Ülgen' nin organize ettiği İftar yemeği programı yapıldı.

İftar Programına;Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Asbaşkan Mehmet Salih Aygün, Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüBilal Erkatmış, Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüŞahin Kardaş, Tatvan İlçe Halk Eğitim MüdürüMehmet Kalender, Bitlis Eren Üniversitesi Rektör danışmanı M. Hamidullah Özlük, Bingöl il temsilcisi Mehmet Ali Kılıç, Iğdır il Temsilcisi Zekeriya Mert, Van il temsilcisi Halit Bobat, ve Milli Antrenör Sinan Ağlar, Kars İl Temsilcisi Soner Koç, Erzurum İl Temsilcisi Ümit Bingöl, Muş İl Temsilcisi ve Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim görevlisi Sedat Kaya, Doğu Anadolu Bölge Hakem Kurulu Başkanı ve AMHK üyesi Vahap Kösemen ile Kurullarda görevli Hakem ve Antrenörlere katıldı.

İftar sonrası faaliyete gelen Bölge Yürütme Kuruluna bağlı;Bölge Yönetici, İl Temsilcileri ve Antrenörler ile toplantı yapan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;Bölgede sıkıntı ve talepler hususunda ellerinden geleni yapmaya çalışacaklarını Federasyon olarak Bölgeyi başarılı gördüklerini proje ve faaliyetlerin her zaman yapılacağını bölgede son zamanlarda Avrupa Dünya Şampiyonalarında madalya alan şampiyona olan sporcular olduğunu başarının devam etmesini temenni ettiğini ifade etti;

Söz alan ve konuşan;Güneydoğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu başkanı Ömer Uğur;Bölgeden milli takıma antrenör görevlendirilmesini, bunun bölge gelişimi açısından çok önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Vekili Hasan Yıldız;Buna önem verileceğini bölge illerinden gelen il temsilcisi ve antrenör hakemlere teşekkür ettiğini, Özelikle organizasyonu en iyi şekilde yapan Başta Güneydoğu Bölge Asbaşkanı Mehmet Salih Aygün'e, Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Uğur'a Federasyonumuz Muaythai Bitlis İl temsilcisi Halis Ülgen' e teşekkür ettiğini sevgilerini sunduğunu ifade etti.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL