KUŞADASI’NDA MUAY THAİ FESTİVALİ

KUŞADASI’NDA MUAY THAİ FESTİVALİ

 

Türkiye Muaythai Federasyonu, Aydın Gençlik ve Spor il Müdürlüğüve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün 1 Temmuz Kabotaj ve Denizcilik Bayramı ve şehitler için ortaklaşa düzenlediği Ege Bölgesi Muay Thai Şampiyonası Kuşadası’nda yapıldı.

Kuşadası Gençlikspor KulübüAntrenörüve Muay Thai Federasyonu Aydın İl Temsilcisi Bayram Keskinkılıçtarafından organize edilen etkinliği binlerce vatandaş izledi. İsmail Cem Meydanında gerçekleştirilen etkinlik çok çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu.

Büyük heyecana sahne olan spor festivali niteliğindeki etkinliğe Kuşadası Gençlikspor Kulübüile birlikte çok sayıda sponsor katkı koyarken, Ege Bölgesindeki milli sporcuların ringe çıktığı profesyonel gala maçları adeta heyecan fırtınası yarattı. Toplam 15 maçın gerçekleştiği etkinlikte Kuşadası Gençlikspor adına ringe çıkan dört Kuşadalı gençaltın kemer kazandı. 71 kilogramda Ozan Ali Akkılıç, 75 kilogramda Ahmet Mete Özkay, 75 kilogramda Alperen Biltekin ve 64 kilogramda Tuncay Fındık altın kemer sahibi oldu.

Etkinliğe;Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Şakir Bayramoglu, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Remzi Çengel, Kuşadası Liman Başkanı Yaşar Karabacak, Kuşadası Gençlispor Başkanı Behçet Alp, Muay Thai Federasyonu Uluslararası Hakemi Mehmet Serhat, Kick Boks Federasyonu Ege Bölge Başkanı Recep Ece, Ege Bölgesinden çok sayıda antrenör ve milli sporcunun katıldı. Ektinlikte kısa bir gösteri maçı da yapan Muay Thai Milli Takım Antrenörüve Aydın İl Temsilcisi Bayram Keskinkılıç, organizasyonun gerçekleşmesinde büyük destek veren Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüBekir Çeker, Kıyı Emniyeti İzmir İşletme MüdürüPelin Acardoğan ve Kuşadası Gençlikspor Başkanı Behçet Alp ile katkı sağlayan Kuşadası Belediyesi ile tüm sponsorlara teşekkür etti.

Müsabakalar bitiminde konuşan;Türkiye Muaythai Federasyonu Aydın İl Temsilcisi;Bayram Keskin Kılıç;

Ege bölgesi Muaythai altın kemer müsabakası, Muaythai Aydın İl temsilciliğinin yıllık faaliyet programında bulunan, Denizcilik(kabotaj)Bayramı ve Şehitler Anısına Kuşadası’nda İsmail Cem Meydanında, yapmış bulunuyoruz;Ege bölgesinden Türkiye Şampiyonası dereceli, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece yapmış;sporcuların müsabakası yapılmıştır. Müsabaka halka açık ve ücretsiz bayram havasında sahilde olmuştur.

İkili gala maçında birinciye Altın Kemer,ikinciye Kupa hediye edilmiştir. Müsabakaya Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bekir ÇEKER destek vermiştir.Kuşadası Belediyesi ve esnafı bu organizasyonda bizlere katkıda bulunmuşlardır.Muaythai Federasyonu As Başkanı Şakir BAYRAMOĞLU organizasyonumuza katılarak bizi onurlandırmıştır. Aynı zamanda Kuşadası Liman Başkanlığı, Kıyı Emniyeti İzmir İşletme Müdürlüğü, Sivil Toplum Örgütleri iştirak etmişlerdir katkısı olan herkese teşekkür ederim.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL