MUAYTHAİ'DEN DÜNYA OYUNLARINDA TARİHİ BAŞARI

DÜNYA OYUNLARINDA TARİHİ BAŞARI

 

Avrupa ve Dünya Şampiyonalarının sonuçlarına göre IFMA- Uluslararası Muaythai Federasyonu tarafından en iyi sporcuların seçilerek katılımı sağlanan ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından 4 yılda bir düzenlenen;Polonya'nın Wroclow kentinde gerçekleşen Dünya Oyunlarında Muaythai’de 81 kg Ali Doğan altın madalya, 54 kg sporcumuz Meltem Baş ise bronz madalya alarak tarihi başarı elde etmişlerdir. .

Federasyon Başkanı Halil Durna;“Dünya Oyunlarında ilk defa oynanan Muaythai sporunda tarihi başarı elde eden sporcularımızı kutluyorum”dedi 

Başkan Vekili Hasan Yıldız ise;“Muaythai’de Dünya Oyunlarına katılmak için Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında derece alan sporculardan 3 sporcumuz kota alarak müsabakalara katılmaya uygun görüldü. 3 sporcu ile katıldığımız Dünya Oyunlarında 1 altın 1 bronz madalya ile muaythai dünya sıralamasında ilk dörtlerde olduğumuzu yine dünyaya gösterdik. Dünya Oyunları 30’a yakın spor dalı katıldı. Uluslararası Olimpiyat Komitesince tanınması sonrası ilk defa iştirak edilen Dünya Oyunlarında 3 sporcu ile temsil edilip bir altın bir bronz madalya tarihi bir başarıdır”dedi.

Kafile Başkanı Teknik Asbaşkan Halil Demir;“Öncelikle bizim buraya katılımımızı sağlayan Federasyon Başkanlığımıza, Gençlik ve Spor Bakanlığına, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına, Spor Genel Müdürlüğümüze ve hükümetimize teşekkür ediyoruz. Tarihi ve ciddi bir başarı aldık, Milli sporcularımızı, Milli Takım Antrenörlerimizi yürekten kutuluyorum. Yedikleri ekmek helal olsun, Bayrağımızı göndere çektirip İstiklal Marşımızı Polonya’da Dünya Oyunlarında okuttular, gururluyuz.”

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL