BÜYÜKLER DÜNYA ŞAMPİYONASI 2019 - TAYLAND

BÜYÜKLER DÜNYA ŞAMPİYONASI 2019 - TAYLAND

 

Büyükler Muaythai Dünya Şampiyonasında 2 Altın, 2 Gümüş, 5 Bronz madalya ile Milli Takım olarak 102 ülke içinden Dünya 3.süoldu.

 

Bangkok'ta yapılan Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonasında milli sporcularımızın başarısı şu şekilde gerçekleşti:Büyük bayanlar 67 Kg.
Bediha Taçyıldız Dünya Şampiyonu

Büyük Erkekler +91 kg.
Buğra Erdoğan Dünya Şampiyonu

Büyük Erkekler 60 kg.
Sercan KoçDünya ikincisi

Büyük Bayanlar 75 kg.
Rabia Akdeniz Dünya İkincisi,

Büyük Erkekler 48 kg.
Zübeyir Barın Dünya Üçüncüsü

Büyük Erkekler 67 kg.
Erdem Dinçer Dünya Üçüncüsü

Büyük Bayanlar 48 kg.
Gülistan Turan Dünya Üçüncüsü

Büyük Bayanlar 51 kg.
Funda Alkayış Dünya Üçüncüsü

Büyük Bayanlar +75 kg.
Mensure Karadayı Dünya Üçüncüsü

 

102 Ülkeden 850 si sporcu olmak üzere 1300 kişinin katıldığı Şampiyonada Muaythai Milli Takımı tarihi bir başarı ile kürsüde ilk dörde yerleşti.

 

Kafile Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Hasan Yıldız;Sporcularımız bugüne kadar en kalabalık büyükler kategorisinin oluştuğu Dünya Şampiyonasında tarihi bir yükseliş yaparak, ilk defa 2 altın, 2 gümüş, 5 bronz madalya aldık, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu telefonla arayarak tüm takımı tebrik etti, ardından bugün Bangkok Büyükelçimiz;Evren Dağdelen Akgün tebriklerini ileterek başarıdan dolayı çok onur duyduklarını ifade etti.

 

Federasyon Başkanı Halil Durna;“Başta Gençlik ve Spor Bakanımız Muharrem Mehmet Kasapoğlu’na, Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a, Kafilemiz Başkanı, Yönetici, İdareci, Teknik Direktör, Antrenör, Doktor, Hakem ve bu başarıya katkı sağlayan herkese teşekkür ederim”dedi.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL