TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERARASI MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI

TÜRKİYE ÜNİVERSİTELERARASI MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI 2020 KUŞADASI'NDA BAŞLADI

 

12.Türkiye Üniversiteliler Muaythai Şampiyonası açılış töreni ile Pine Bay Resort Otel Kuşadasında başladı.

 

24 Şubat 2020 Tarihinde 45 Üniversiteden 350 Sporcunun katıldığı Şampiyonanın açılışına;Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Aydın Gençlik ve Spor İl MüdürüCenap Filikçioğlu, Türkiye Ünivetsite Sporları Federasyonu Temsilcisi Mustafa Karadağ, Şehzadeler Belediye Başkanı ve Federasyonumuz Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyeleri ve Asbaşkanları Şakir Bayramoğlu, Halil Demir, Doç. Dr. Aydın Şentürk, Genel Sekreter Korkmaz Atalay, Aydın Spor Hizmetleri MüdürüHamide Ercan, Federasyon Merkez Hakem Üst Kurulu Başkanı Hamit Durmaz, Ege Bölge KoordinatörüEdiz Barış, Federasyonumuz Aydın İl Temsilcisi ve Aydın SGK İl Müdür Yrd. Tayfun Akbulut, Üniversite Kafile yöneticileri antrenör ve sporcular yer aldı.

 

Açılış Töreninde Konuşan;Aydın Gençlik ve Spor İl MüdürüCenap Filikçioğlu;Tüm kafilelerin Aydın Kuşadsında görmekten mutluluk duyduğunu, güzel havada güzel bir faaliyet olarak tamamlanmasını temenni ettiğini ifade etti, Şehzadeler Belediye Başkanı ve Federasyonumuz Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik tüm kafilelerin ege bölgesini çok sevdiğini güzel memlektte başarılı olmalarını diledi.

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, 12.cisi gerçekleştirdiğimi Üniversiteliler şampiyonasını 12 yıl öncesi ile şimdi arasından uzun zaman geçtiğini bu projeye destek veren tüm herkese teşekkür ettiğini, Muaythai sporunun artık olimpiyat sporu olma vakti geldiğini, FISU ve IOC nin resmi sporu olduğunu 12 yılda çok mesafe alındığını, katkısı olan herkese ve özelikle Korkmaz Atalay ve Ünivrsite Sporları Federasyonuna teşekkürlerimizi her daimdir dedi.

 

Son olarak konuşan Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Muaythai sporunu incelediğinde Taylandın Thai nin Türkçe anlamı gülen insanlar demektir, Muaythai her nekadar mücadele sporu olsada gülen insanların sporu olduğunu, her çeşit sporun insanlara mutluluk sağlık verdiğini bu nedenle gençlerin ve ünversitelilerin her koşulda spor yapmalarını önerdiğini ve şampiyonaya katılan kafilelere başarılar dilediğini ifade etti.

 

24 Şubat 2020 Tarihinde başlayan şampiyona 28 Şubat 2020 tarihinde final müsabakaları ile sona erecek.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL