KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İLE MUAYTHAI SPOR DALI PROTOKOLÜ

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ İLE MUAYTHAI SPOR DALI PROTOKOLÜ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kick boks Federasyonu ile Türkiye Muaythai Federasyonu arasından işbirliği protokol imzalandı;

5 Ekim 2017 Tarhinde Lefkoşa'da KKTC Kick boks Federasyonu’ndan Başkan Niyazi Demirel, Genel Sekreter Mehmet İngençve Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Nusret ile Türkiye Cumhuriyeti Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız, KKTC Spor Dairesi MüdürüHüseyin Cahitoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunuldu,
      
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi MüdürüHüseyin Cahitoğlu’na yapılan ziyaret sonrası Türkiye Cumhuriyeti Muaythai Federasyonu adına Federasyon Başkan Vekili Hasan YILDIZ ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kickboks Federasyonu adına Federasyon Başkanı Niyazi Demirel arasında, Spor İşbirliği Protokolüimzalandı.

KKTC Spor Dairesi Müdürlüğü’nde, yapılan İmza töreninde Spor Dairesi MüdürüHüseyin Cahitoğlu ve Spor Dairesi Dış İlişkiler Sorumlusu SertaçBozatlı hazır bulundu.

17 Maddeden oluşan İşbirliği Protokolü, Muaythai sporu ile ilgili iki federasyon arasında yardımlaşma ve işbirliği öngörüyor.

Spor Dairesi Müdürlüğüziyaretinin ardından iki federasyon yetkilileri Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşe Büyükelçiliği Spor İşleri Sorumlusu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor KoordinatörüSemattin Öztürk'e ziyarette bulundular.

Ziyarette KKTC Kickboks Federasyonunun yaptığı çalışmalar ve iki ülke Federasyonları arasında imzalanan Spor İşbirliği Antlaşması hakkında bilgi verildi.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yıldız ve artık Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinde Muaythai sporunun KKTC Kick Boks Federasyonu bünyesinde spor dalı olarak resmen başladığını ve uygun görülecek tarihlerde;Khan denkliği, Antrenör ve Hakem Kursu olarak başlayacağını, bundan sonra KKTC de Kick boks ve Muaythai Federasyonu Başkan Niyazi Demirel ve Genel Sekreter Mehmet İngençile yakın çalışmalar ve projeler gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL