İZMİR ANTRENÖR KURSU TAMAMLANDI

İZMİR ANTRENÖR KURSU

MUAY THAİ’DE ANTRENÖR KURSUNA YOĞUN İLGİ

Muay Thai Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan 1. Kademe Yardımcı Antrenör kursu İzmir’de gerçekleşti.. Türkiye’nin çeşitli illerinden 35 kursiyerin katıldığı kursa yoğun ilgi vardı.

Son yıllarda hem lisanslı sporcu hem de antrenör anlamında Muay Thai’nin üssühaline gelen İzmir, çok önemli bir kursa ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor.

BAYRAMOĞLU: “KATILIMDAN ÇOK MEMNUNUZ”

Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, yoğun katılıma sahne olan kursun son derece verimli geçtiğini belirterek, Spor Akademisyenlerinden almış oldukları akademik destekle kursu iki bölümde ele aldıklarını söyledi. Bayramoğlu, “Kursiyerlerimiz Sporcu Fizyolojisi, Anatomisi, Beslenmesi vs gibi teorik dersler görüyorlar. Bu teorik derslerin bir çoğunu Yönetim Kurulu Üyemiz aynı zamanda Eğitimden Sorumlu Asbaşkan DoçDr. Aydın ÖZTÜRK verdi. Teknik taktik kısmını ise Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Halkapınar Spor Tesislerinde gerçekleştirdik. Başta İl Temsilcimiz Murat Yılmaz ve Kurs yöneticimiz İlkay Yıldız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

YILMAZ HER GEÇEN GÜN AİLEMİZ BÜYÜYOR

Muay Thai İl temsilcisi Murat Yılmaz, 25 Eylül –05 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Kursa, İstanbul, İzmir, Kütahya, Aydın, Bursa, Denizli, Afyon ve Manisa illerinden 35 Aday katıldı. İl Temsilcisi olduğumuzdan beri hemen hemen her ay en az bir faaliyet gerçekleştirdiklerini söyleyen Yılmaz;İzmir ilimizde Muaythai sporuna yoğun ilgi var. Geçen yıl açtığımız Hakem kursları ile Hakem açığımızı kapattık, şimdi de açmış olduğumuz Antrenörlük kursu ile İzmir ili sınırlarında Bayındır’dan, Bergama’ya, Bornova’dan, Karşıyaka’ya Muaythai salonu olmayan İlçe ve beldemiz neredeyse yok. Kursta emeği geçen teorik ders hocalarımız, DoçDr. Aydın Şentürk, Dr. Emin Ekinci, Dr. Utku Işığ’a, Teknik Taktik hocamız Ediz Barış’a, branş derslerine giren Cüneyt Köse’ye Her daim yanımızda bulunan ve desteğini esirgemeyen federasyon Asbaşkanımız Şakir Bayramoğluna çok teşekkür ederim. dedi

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL