10.ÜNİVERSİTELER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI

10.ÜNİVERSİTELER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI


Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu ile Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı işbirliğinde yapılan 10. Üniversiteliler Muaythai Türkiye Şampiyonası 21-27 Nisan 2018 tarihlerinde Alanya Okurcalar Water Planet Hotel’de açık alanda iskelede gerçekleştirildi.

 

22 Nisan 2018’de Açılış töreni ile başlayan şampiyonaya 55 Üniversiteden 550 Sporcu iştirak etti.


Organizasyon bu güne kadar yapılan organizasyonlardan farkı, iskeleye kumlar üzerine ringler kuruldu, açık alanda gölgede maçlar yapıldı, drone ile tanıtım filmi çekildi ve yayınlandı. Şampiyona Muaythai TV'den an ve an canlı olarak tüm dünyaya izletildi. Drone ile çekilen kısa film tüm IFMA-Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu tarafından takdir ve tebrikle karşılanarak, sanal medyada paylaşıldı.


Şampiyonaya;Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu Temsilcisi Mustafa Karadağ, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Genel Sekreter Korkmaz Atalay, Genel Sekreter Yrd, Ömer Işık, Yönetim Kurulu Üyesi Asbaşkan Doç.Dr. Aydın Şentürk, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüErdal Tamrak, Eski yönetim kurulu üyesi Ercan Özhan, Merkez Hakem Üst Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yıldız, Amatör Merkez Hakem Kurulu Başkanı Erdoğan Aydın, Profesyonel Hakem Kurulu Başkanı Kahir Aslan, Organizasyon Kurulu Başkanı Mehmet Arzik Akademy yardımcısı Uğur Köküsoy, Federasyon İl Temsilcisi Mehmet Köktaş, Organizasyon kurulu, Görevli hakemler, Üniversitelerin Kafile Başkanları, idareci ve Antrenörler ile sporcuların katılımı ile yapılan açılış töreni sonrası yapılan müsabakalarda her gün programda olan müsabakalar oynandı, açık alan iskelede kurulan ringlerde her gün saat 15.30 kadar sosyal aktiviteler 15.30’dan sonra maçlar yapıldı, hiçbir sağlık sorunu veya olayın olmadığı, sorunsuz kaliteli sporcuların yarıştığı müsabakalar dereceye giren sporculara madalyalar, dereceye giren Üniversitelere kupalar takdimi ile sona erdi.


Muaythai Sporunda gelişme gösteren Üniversitelere teşvik kupaları ayrıca takdim edildi. Madalya takdimine Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Atilla Pulur, Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu Temsilcisi Mustafa Karadağ, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Genel Sekreter Korkmaz Atalay, Genel Sekreter Yrd, Ömer Işık, Muaythai Federasyonu Eski yönetim kurulu üyesi Ercan Özhan, Merkez Hakem Üst Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Yıldız, Amatör Merkez Hakem Kurulu Başkanı Erdoğan Aydın, Profesyonel Hakem Kurulu Başkanı Kahir Aslan, Üniversitelerin Kafile Başkanları, idareci ve Antrenörler tarafından verildi.


Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan Vekili Hasan Yildiz Organizasyonun water palanet Aqua park otelde yapılmasına fazlaca emeği olan, Başta Organizasyon Kurulu Başkanı Mehmet Arzik Akademy ve ekibine teşekkür etti.


Şampiyonada dereceye giren, kupa elde eden Üniversiteler ve madalya alan Sporcular;

A-Elite Class Erkeler

A-Elite Class Bayanlar

B-Competitiive Class Erkeler

Takım Kupa Sıralaması,

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL