MİLLİ TAKIMIMIZ BÜYÜKLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN YURDA DÖNDÜ

MİLLİ TAKIMIMIZ BÜYÜKLER DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN YURDA DÖNDÜ

 

Büyükler Bay ve Bayanlar Dünya Muaythai Şampiyonası 10-19 Mayıs 2018 Tarihinde Meksika’nın Cancun Kentinde yapıldı.

 

Muaythai Milli Takım Kafilemiz Meksika’da Yapılan Dünya Büyükler Muaythai Şampiyonasından dün yurda döndü;Büyükler Elite Klas Dünya Muaythai Şampiyonada;Büyük Erkekler 81 Kg Ali Doğan Dünya Oyunları şampiyonluğu ardından, yine yeniden Dünya Şampiyonu olarak altın Madalya alarak ikinci kes İstiklal marşımız Dünya’ya dinletti

 

Ayrıca;Büyük Bayanlar +75 Kg Mensure Karadayı gümüş madalya,

 

Büyük erkekler 48 Kg Zübeyr Barın, 54 Kg Sercan Koç, 63.5 Serdar Koç, 67 Kg Furkan Semih Karabağ, 71 Kg Yıldırım Oğuz, 86 Kg Serdar Yiğit Eroğlu, +91 Kg Buğra Erdoğan ve Büyük Bayanlar 63,5 Kg Kübra Akbulut, 67 Kg Bediha Taçyıldız, 75 Kg Tüğçe Akkuş, bronz madalya alarak Dünya üçüncüsüolan sporcularımız oldu.

 

Buna göre 84 Ülke’nin içinde 1. Altın 1. Gümüş 10 Bronz madalya ile sıralamada 9. Sırayı aldı, ancak madalya sıralamasında;Türkiye Rusya, dan sonra 12 madalya ile en fazla madalya alan 2. ülke olarak şampiyonaya tarihi bir başarıla tamamladı.


Milli takımın Kafile Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;Yaptığı açıklamada şampiyona daha önce elite class ve competitive class Olarak A ve B yapılmakta idi ancak biz iki kategoride katılıyorduk ancak bu sefer sadece elit class (A) Divisyon olarak dünyanın en iyilerinin mücadele ettiği şekilde yapıldı.

 

Muaythai Milli takımımız üçkamp dönemi geçirerek çok iyi hazırlandılar ve bunun sonucunda çok iyi ülkeleri geçerek yarı finale kadar geldiler, şampiyonada en fazla altın alan Rusya ve Tayland’da karşı kaybettik, Ancak yine de bir altın bir gümüş on tane bronz toplam 12 madalya alarak tarihi başarı elde ettik,

 

Şampiyonaya katılmamamızı sağlayan;Devletimize, Başta Bakanımıza, Spor Genel Müdürümüz’e, Spor Toto teşkilat başkanımıza, Federasyon başkanımıza, kiymetli yönetim ve yürütme kurulumuza, Teknik Direktör ve Antrenörlerimize, Takım idarecilerimize, Genel Sekreter, Yürütme kurulu, Takım doktorumuz ve orda bulunan Uluslararası hakemlerimize takımda olan madalya alan ve alamayan Türkiye için mücadelen eden sporcularımıza şükranlarımızı sunarız dedi.

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL