MİLLİLERİMİZDEN AVRUPA'DA BÜYÜK BAŞARI

MİLLİLERİMİZDEN AVRUPA'DA BÜYÜK BAŞARI

 

AVRUPA MUAYTHAI ŞAMPİYONASINDAN 21 MADALYA;

 

2018 YILI AVRUPA MUAYTHAI ŞAMPİYONASI;BÜYÜK ERKELERDE COMPETETİVE KATEGORİDE;5 ALTIN, 3 GÜMÜŞ, 2 BRONZ, TOPLAM 10 MADALYA İLE AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU,

 

GENEL SIRALAMADA 6. ALTIN, 8 GÜMÜŞ, 7 BRONZ, TOPLAM 21 MADALYA İLE AVRUPA 2.Sİ OLDU,

 

BÜYÜKLER BAY BAYANLAR ELİTE KATEGORİDE;1. ALTIN, 5 GÜMÜŞ, 5 BRONZ TOPLAM 11. MADALYA İLEEN FAZLA MADALYA ALAN 3. ÜLKE OLDU.

 

AYRICA;TÜRKİYE MUAYTHAI MİLLİ TAKIMI’’2018 AVRUPA ŞAMPİYONASINDA YILIN EN İYİ ÇIKIŞ YAPAN VE MADALYA ALAN BAŞARILI TAKIMI ÖDÜLÜALDI.

 

Çek Cumhuriyetinin Prag kentinde 29 Haziran 2018’de başlayan ve 07 Temmuz 2018 tarihinde sona eren Avrupa Muaythai Şampiyonasında Muaythai Milli Takımı Tarihi başarılarından birini daha aldı.


29 Ülkeden 456 Sporcunun katıldığı şampiyonaya Milli Takım Kafilemiz 9 Bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile katıldı.

 

Sporcularımız müsabakaların ilk gününden finale kadar önlerine çıkan bir çok ülke sporcusunu eleyerek 21 madalya alan takım oldular.

 

Büyük Erkeler Elite Kategoride +91 Kg. Buğra Tugay Erdoğan, Büyük Erkeler Competetive kategoride 54 Kg. Hazar Yıldız, 60 Kg. İzzettin Altınsöz, 81 Kg. Remzi Akgül, 86 Kg. Cengaver Talyan Kemik, 91 Kg. Rıfat Kaya, Avrupa Şampiyonu ve altın madalya olan sporcularımız oldular.

 

Büyük Erkeler Elite Kategoride;81 Kg Ali Doğan, 48 Kg. Sefa Kısacık, Büyük Bayanlar Elite Kategori 67 Kg. Bediha Taçyıldız, +75 Kg. Mensure Karadayı, Büyük Erkekler Competitive Kategori;51 Kg. Mehmet Alkayış, 63,5 Kg. Zafer Şayık, +91 Kg. Hasan Eripek, Üst GençErkek Kategori 60 Kg. Mehmet Tecir, Avrupa 2.si olarak gümüş madalya alan sporcular oldular.

 

Büyük Erkeler Elite Kategoride;51 Kg. Şeyh Şamil Ömer Çalhan, 54 Kg. Mehmet Cihan Çeken, 60 Kg. Yahya Gökalp, Büyük Bayanlar Elite Kategori;63,5 Kg. Beyzanur Karatepe, 71 Kg. Öznur Caner, Büyük Erkekler Competitive Kategori;67 Kg. Onur Şeker, 71 Kg. Arif Adil Güler Avrupa 3.süolarak bronz madalya alan sporcularımız oldular,

 

Şampiyona sonrasu açıklamalarda bulunan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna;Daha önce gelmeden önce söz verdiğimiz gibi milli takımımıza inandık ve ilk üçte hatta şampiyonluğa oynadığımız söyledik;sporcularımım elemelerde Avrupa’ya diz çöktürdü, en güçlütakımlardan biriyiz, genelde Finalleri bizim gibi kalabalık ve güçlütakılmar Rusya, Belaruz ve Ukrayna, ancak bu maçta onlardan da çok maçaldık, maçın madalya kategorisi 3 şekilde hesaplanıyor, Sadece Büyük Erkek 18-24 Yaş Grubu Kompetive Kategoride 5 Altın 3 Gümüş 2 bronz toplam 10 Madalya Avrupa Şampiyonu olduk,

 

Genel Sıralamada 6 Altın, 8 Gümüş, 7 Bronz toplam 21 Madalya ile Rusya’dan sonra Avrupa 2.si olduk. Büyükler Bay ve Bayanlar Elite Kategoride bugüne kadar alınmamış 11 Madalya alarak tarihi başarı elde ettik.

Şampiyonda görev yapan Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kafile Başkanımız, idareci, hakem doktor ve özelikle teknik kadroda görevli Teknik Direktörümüz Yılmaz Çeken başta olmak üzere Başarılarından dolayı tüm milli takım antrenörlerimize, sporcularımıza bu sporcularımız buralara gönderen yetiştiren hocalarına ailelerine teşekkür ederiz dedi.

 

Başkan Halil Durna;Türkiye artık Almaya, Amerika Rusya gibi dev ülkelerin takımları gibi kalabalık ve güçlüiştirak ile temsil etmekteyiz, Sportif güçülkenin gelişmişliğin ve gençnesile yatırımın simgesidir, Hükümetimiz Bakanlığımız, Spor Toto bize inandı ve destek verdi, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, olmak üzere Spor Bakanımız’a Sayın Osman Aşkın Bak, Spor Toto başkanımız Sayın M. Mehmet Kasapoğlu’na ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a federasyonumuz ve milli takımımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 

COMPORTITIVE SIRALAMA

 

GENEL SIRALAMA

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL