VI. ÜNİVERSİTELER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI

 

VI. ÜNİVERSİTELER MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI

Üniversite Sporları Federasyonu Başkanlığı ile Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliğinde düzenlenen, Türkiye Üniversiteliler Muaythai Şampiyonası 04-10 Mayıs 2015 Tarihlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapıldı.

6. sı Düzenlenen şampiyonaya 65 Üniversiteden 567 Sporcu katıldı, Şampiyonanın açılış törenine, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Temsilcisi Ercan Yılmaz, Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız, İcra Kurulu Teknikten sorumlu Başkan vekili Okşar Taştan, Türkiye Muaythai Federasyonu Ege Bölgesinden sorumlu Asbaşkan Şakir Bayramoğlu, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali Inan, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürüadına, Marmaris Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüAhmet Kocabıyık, Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Koordinatörüve Üniversite Sporları Federasyonu gözlemcisi Korkmaz Atalay, Teknik İstişare ve Kurulu Başkanı ve Milli takımlar Teknik DirektörüYılmaz Çeken, Teknik Koordinatör Hakan Şahade, Muaythai Ege Bölge KoordinatörüHasan Karlı, Türkiye Muaythai Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Gökhan Konuk, Konuk Savunma Sanatları spor KulübüBaşkanı Salim Tanış, Üniversite temsilcileri, İdareciler, Antrenörler, Hakem ve sporculara katılımlarıyla yapıldı.

Müsabakaların açılış konuşmasında ilk konuşan Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürüadına, Marmaris Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe MüdürüAhmet Kocabıyık;organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluk duyduğunu, Muğla ilinin sporda büyük organizasyonlarla anıldığını ifade etti.

İkinci konuşmayı yapan;Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali Inan;İse Muğla Büyükşehir belediyesi olarak Şampiyonaya destek vermekten kaçınmadıklarını, Muğla’nın spor turizmi ile sezon dışında doldurmayı hedeflediklerini ifade etti.

Türkiye Muaythai Federasyonu Genel Koordinatörüve Üniversite Sporları Federasyonu gözlemcisi Korkmaz Atalay;6. Sı düzenlenen Türkiye Üniversiteliler Muaythai Şampiyonasında katılımın oldukça fazla olduğu görülmekte ancak açılış törenine az sayıda üniversitenin katılmadığı bundan üzüntüduyduğunu ifade etti.

Son konuşmayı yapan;Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız;Türkiye Üniversiteliler Muaythai Şampiyonasının 6. Sı düzenlemekte olup, Bu şampiyonaya destek veren Üniversite Sporları Federasyonuna, Muaythai Federasyonu Başkanımız Halil Durna’ya, Muğla Büyükşehir Belediyesine Organizasyonu ev sahipliği yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne İl Temsilcimiz Gökhan Konuk ve Federasyon Organizasyon kuruluna hizmet edecek Hakemlere teşekkür ederiz. Burada yarışacak tüm sporculara başarılar dilerim.

Bugün Muaythai Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu IFMA, FİSU’ya resmen üyeliğe kabul edildi. Bilindiği gibi geçen ay Muyathai Üniversiteliler Dünya Kupası 16-22 Mart 2015 tarihlerinde yapıldı, Dünya Üniversiteliler Muaythai Kupasında milli sporcularımız 5 gümüş madalya alarak Tarihe adlarını yazdırtırlar, onları ve onlara destek veren Üniversite yöneticilerini canı gönülden kutlarım, Sporumuz artık resmen akademik alanda yapılan bir spor oldu, temennimiz bunu lise ve ilköğretimlere yaymak. Dedi.

6 Gün devam eden müsabakalarda dereceye giren sporculara madalya ve takımlara kupaları protokol ve üniversite temsilcileri verdi.

Şampiyona ile ilgili açıklama yapan Muaythai Federasyonu İl Temsilcisi Gökhan Konuk; Türkiye üniversiteler Spor Federasyonuna, Türkiye Muaythai Federasyonuna, Muğla Büyükşehir Belediyesine, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Sayın Ali Inan a, Muğla Genclik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüBekir Çeker e, Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Sayın Hasan Yildiz a, Yönetim Kurulu Üyeleri İcra Kurulu Başkan vekili Okşar Taştan ve Asbaşkan Şakir Bayramoğlu’na Üniversite Sporları Gözlemcisi ve Türkiye Muaythai Federasyonu Genel KoordinatörüKorkmaz Atalay a, Muaythai Ege Bölge KoordinatörüSayın Hasan Karlıya ve Konuk Savunma Sanatları spor KulübüBaşkanı Sayın Salim TANIŞ a , Üniversite temsilcileri, İdarecilerine, Antrenörlere, hakem ve sporculara katılımlarından dolayı teşekkür ederim dedi.

ŞAMPİYONA SONUCUNA GÖRE;

A DİVİSYON KUPA ŞAMPİYONU
1. ERCİSEY ÜN.
2. DÜZCE ÜN.
3. BALIKESİR ÜN.
4. GAZİ ÜN.

B DİVİSYON KUPA ŞAMPİYONU
1. ARDAHAN ÜNİ
2. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
3. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
4. GİRESUN ÜNV.

BAYAN KUPA ŞAMPİYONU
1. MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİ
2. GAZİ ÜNİVERSİTESİ
3. AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ
4. AMASYA ÜNV.

 

MADALYA SIRALAMASI

A DİVİSYON

B DİVİSYON

BÜYÜK BAYAN

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL