IFMA Halil DURNA ile Devam

 

IFMA Halil Durna ile Devam…

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna tekrar IFMA- Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.

IFMA’nın 4 yılda bir gerçekleştirdiği Dünya Kongesi (Olağan Genel Kurul) 19 Ağustos 2015 Tarihinde Tayland Bangkok’ta IFMA 2015-2019 için yapılan yeni seçimlerde yeniden IFMA Yönetim kuruluna tekrar seçildi,

 

Dünya Kongresine (Genel Kurul)a IFMA’ya üye 130 Ülke bulunuyor, 130 Ülkeden yaklaşık 250 delegenin katıldığı, Kongre’de delege olarak bulunan Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Teknik Başkan vekili ve Milli Takım Kafile başkanı Okşar Taştan ve Türkiye Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Yücel Can yer aldı. 

 

Yapılan genel kurul ardından Halil Durna’nın IFMA yönetim kuruluna tekrar seçilmesi ardından diğer ülke temsilcileri Türkiye’yi tebrik etti.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Okşar Taştan;Genel Kurula katılma hakkı bulunan IFMA üyesi 130 ülkeden yaklaşık 250 Delege Genel Kurulda Ülkemizden Yönetim Kuruluna Başkanımız Halil Durna’nın listelerde seçilmesi bizim için büyük bir sevinçve onurdur. Bu Başarı;Başta Türkiye sporunun başarısıdır.

 

Kongrede yapılan açıklamalara göre Muaythai Dünya’da günden güne gelişiyor, IFMA 2017 Dünya Oyunlarda, FISU-Üniversiad’ta Tafisa oyunlarında Asya Olimpiyat Oyunlarında yer alıyor, Şuan Olimpik tanınma için tüm süreçtamamlandı, kasım ayında kararın çıkması bekleniyor. Bu sebeple Genel Kurul’da IFMA Yönetim Kuruluna girmek ciddi bir başarı. EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulunda Federasyonumuz Icra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız ülkemiz adına ciddi projeler yapıyor. Buda Türkiye Sporunun Dünya’da ve Muaythai’de geldiği noktayı net gösteriyor dedi.

 

IFMA Genel Kurul öncesi AIMS- Bağımsız Spor Federasyonları Birliği Konferansı Yapıldı; Konferansa Tayland Kültür ve Spor Bakanı Kobkarn Wattanavrangkul, IOC Uluslararası Olimpiyat Komitesi, IWGA Dünya Oyunları Birliği, FISU- Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu, TAFISA-Tüm Spor Oyunları Birlikleri ve Birleşmiş Milletler Kadınlar Komisyonu temsilcileri katıldı, AIMS’in Başkanlığını IFMA Genel Sekreteri Stephan Fox yapıyor.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL