TÜRKİYE VE TAYLAND ARASINDA PROJE EĞİTİM GELİŞİM PROGRAMI YAPILDI

TÜRKİYE VE TAYLAND ARASINDA PROJE EĞİTİM GELİŞİM PROGRAMI YAPILDI

Türkiye Cumhuriyet ile Tayland Krallığı Hükümeti;Diplomatik ilişkiler yıldönümüdolayısıyla Tayland Krallığı Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye Muaythai Federasyonu çeşitli etkinlikler ve faaliyetlere Muaythai aktivitelerini yapmış ve 10 Temmuz 2018'de bir araya gelerek bir proje yapma kararı almıştır.

Projenin amacı Tayland Krallığı Ankara Büyükelçiliğinin;Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliğinde Tayland’ın ata sporu olan Muaythai spor dalının Türkiye’de daha iyi tanıtılmasını, gelişmesini, doğru uygulanmasını sağlamak amacı ile büyük şehirlerimizden İstanbul, İzmir, Adana ve Ankara’da her kademede Antrenör ve her derecede Hakemlerin eğitim gelişim uygulama çalışmaları programı yapılacaktır. İstenilmesi halinde sporcular’da iştirak edebilecektir.

Tayland Krallığı Dışişleri Bakanlığı Ankara Tayland Büyükelçiliği ve Federasyonumuz işbirliğinde yapılacak eğitim gelişim uygulama çalışmaları Muaythai spor dalının gelecekte olimpik bir spor dalı olmakla beraber, iki ülke arasındaki kültür, turizm ve ticaret işbirliği için Muaythai sporunun önemli bir rolüolduğuna inanmaktadır.

Ayrıca Tayland’ın Milli Sporu Muaythai, Türkiye’nin ata sporu Yağlı güreşe benzer müzik ve geleneksel olarak yapılan sporcuların müsabaka öncesi birbirlerini dans oyun karografi oyun yapma geleneği mevcuttur.

18 Eylül 2018 Tarihinde İstanbul’da başlayıp, İzmir, Adana ve en son 22 Eylül 2018’de Ankara’da yapılacak olan program Ankara’da yapılacak Süper Lig müsabakası ile sona erecek.

Tayland Büyükelçiliğinin imkanı ile Bangkok’tan Gelecekler,
1. Mr. Borwomchaiyos Monkholdej,
2. Mr. Wittawat Kasom (Kru Din),
3. Mr. Anusom Injai, and
4. Mr. Thanakom Buathet,

Eğitim gelişim ve uygulama programını gerçekleştirecek Hoca’lar olacaktır, Federasyonumuz Teknik ve Eğitim Kurulundan teknik destek verecektir.

PROGRAM İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL