Süper Lig 2016

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ SÜPER LİG 2016 SEZONU,

 
Muaythai Federasyonumuz 2015 –2016 yılı Faaliyet programında olan Muaythai Süper Ligi sezonu müsabakaları yapılması planlanmıştır.


 
2012 Yılında Muaythai Süper Ligleri sezonunda 1. Ayak Adana Carrefour AVM’de, 2. Ayak Hatay Samandağ Kobra Spor Kulübütarafından Samandağ’da, 3. Ayak Tolga Gümüştaş anısına Bartın’da, 4. Ayak Konya İmrenler Belediye Başkanlığı, 5 ve 6. Ayaklar Samandağ Kobra Spor Kulübünce Hatay Antakya’da, 7. Ayak Rahmetli Ferhat Arıcan anısına Akdeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanlığı ve Arican Fight Club Tarafında Mersin Marina AVM’de, 8. Ayak Güneydoğu BYK Başkanlığı tarafından Adıyaman Besni’de, 9. Ayak Atatürk Kupası olarak Muratpaşa Belediye Başkanlığı ve Akdeniz Bölge Başkanlığı tarafından Antalya’da, 10. Ayak Manavgat Belediye Başkanlığı ve Avşar Spor KulübüTarafından Antalya Manavgat’ta 11.Ayak Bitlis Eren Üniversitesi tarafından Bitlis’te gerçekleştirildi.

 

12 Ayak son final ligi ise 16 Şubat 2013 Tarihinde Profesyonel ve Süper Lig Faaliyetler Teknik Kurul Başkanı Yasin Urlu, O-Sport Savunma Sanatları Federasyonu ve Muratpaşa Belediyesi katkıları ile Muratpaşa Belediyesi Süleyman Evcilmen spor salonunda Akdeniz TV’den canlı yayınla mükemmel bir organizasyon ile yapıldı.

 

7 Ayaklı 2014 Süper Lig Müsabakaları 26 Ağustos 2014 Tarihinde Afyonkarahisar Belediyesi ve Serdar Şanlı Organizatörlüğünde, 2.Ayak 03 Eylül 2014 Tarihinde Milas Belediyesi,3.Ayak 19 Eylül 2014 Tarihinde Karabük Üniversitesi ev sahipliğinde, 4.Ayak 18 Ekim 2014 Tarihinde Recep GEYLEK organizatörlüğünde, 5.Ayak 01 Kasım 2014 Tarihinde Muratpaşa Belediyesi ve Yasin URLU organizatörlüğünde, 6.Ayak 15 Kasım 2014 Tarihinde Avşar Spor Kulübüorganizatörlüğünde, 2014 Yılı Süper Lig Finali Antalya Muratpaşa Belediyesi kent meydanında muhteşem bir atmosferde ve VTV den canlı yayınla gerçekleştirildi.

 

Muaythai Federasyonuna tescilli bine yakın spor kulübü75.000’ne yakın lisanslı sporcu ve milyonlarca sporsever tarafından takip edilen Muaythai Süper Ligi müsabakaları yurdun değişik yerlerinde yapılmaktadır. Organizasyonlar binlerce kişi tarafından canlı olarak, milyonlarca kişi tarafından Uydu ve ulusal TV’lerden ve ulusal basından lig müsabakaları izlemektedir. Faaliyet yerel yönetimlerin ve protokolün dikkatini çekmekte ve desteklenmektedir.


 
Özelikle il ve ilçeler spor ve kültür etkinlikleri sayesinde, toplumun dikkatini çektiği, etkinliğin gerçekleştiği yerlerin tanıtımı yapılmaktadır. Gelişen teknolojinin sunduğu yayın olanakları ile birden fazla aktiviteyi aynı anda sunabilmek mümkün olmaktadır.

 

Muaythai Süper Lig organizasyonlarında Türkiye Şampiyonalarında, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında derece yapmış ve madalya almış sporcuların katılacağı müsabakalar yapılmaktadır. Muaythai sporuna özgütarihi sanatsal dans, koreografiler ile programlarda modern danslar, folklor gösterileri gibi sporun yanında yerel kültürel değerleri zenginliği ortaya kayan önemli bir etkinliklere de yer verilmektedir. 

 

Süper Lig sezonu şampiyonları Türkiye Milli Takımında yer alarak yapılacak olan Antalya İlimizde yapılacak olan Muaythai Antalya (open) Cup ta ulusumuzu temsil edeceklerdir.

 

Müsabakanın yapılması için maddi, ayni ve manevi katkı ve destek verilmesi halinde sporun ve toplumun sağlıklı bireylere sahip olacağı düşüncesiyle teşekkür eder saygılar sunarız.

 

SÜPER LİG KATALOĞU

 

COĞRAFİK OLARAK;


TÜM BÖLGELERDE SÜPER LİG ORGANİZASYONU YAPILMASI PLANLANMIŞTIR. LİG ORGANİZASYONU TALEP EDECEKLERİN,


turkiyesuperlig@gmail.com EMAİL YOLLAMALARI GEREKLİDİR.


SÜPER LİGLERİN YAPILMASI İÇİN FEDERASYON GEREKLİ YARDIMLARI YAPACAKTIR. ANCAK GİDERLERİN YEREL KAYNAK VE SPONSORLAR İLE GERÇEKLEŞMESİ GEREKLİDİR.

 

HASAN YILDIZ
İcra Kurulu Başkan V.
Tel:0507 2051210

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL