BATI MARMARA BÖLGE TEŞVİK MÜSABAKALARI

BATI MARMARA BÖLGE TEŞVİK MÜSABAKALARI

Kırklareli Muay Thai İl Temsilciliğimizin 2017 Yılı Faaliyet Programında yer alan Muay Thai Alt-Üst Genç- Büyükler Bay –Bayan Batı Marmara Bölgesi Teşvik Müsabakası 26 Şubat 2017 tarihinde Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüKapalı Spor Salonunda yapılacaktır.

 

YER: KIRKLARELİ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜSALONU.
TARİH: 26 ŞUBAT 2017 PAZAR
KIRKLARELİ-EDİRNE-TEKİRDAĞ-ÇANAKKALE-İSTANBUL İLLERİ KATILIM SAĞLAYACAK

 

Müsabaka Talimatı
MÜSABAKA TALİMATI :  MUAY THAİ BATI MARMARA BÖLGESİ TEŞVİK MÜSABAKASI
MÜSABAKA TARİHİ :    26 Şubat 2017
MÜSABAKA YERİ  :    KIRKLARELİ GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜKAPALI SPOR SALONU

 

PROGRAM :
26 Şubat 2017 PAZAR:
08:30 –09:30 Hakem Toplantısı
10:00 –12:30 Müsabakalar
12:30 –13:30 Öğle arası
1330 –19:00 Müsabakalar ve Madalya Töreni

1- SİKLET YAŞ VE KATEGORİLER

ALT GENÇBAY VE BAYANLAR 14-15 YAŞ
ERKEK: 39-42-45-48-51-54-57-60-63,5-67-71-75 KG ( ÜstüKatılmayacaktır)
BAYAN: 42-45-48-51-54-57-60 KG (ÜstüKatılmayacaktır)

ÜST GENÇBAY VE BAYANLAR 16-17 YAŞ
ERKEK: 45-48-51-54-57-60-63,5-67-71-75-81 KG (ÜstüKatılmayacaktır)
BAYAN: 45-48-51-54-57-60-63,5 KG (ÜstüKatılmayacaktır)

BÜYÜKLER B- DİVİSYON
ERKEK: 45-48-51-54-57-60-63,5-67-71-75-81-86-91+91 KG
BAYAN: 45-48-51-54-57-60-63,5- 67-71 KG

IFMA B divisyon talimatları kuralları geçerlidir. Daha önce A divizyon maçyapanlar (Süper Ligler dahil) ile Avrupa ve Dünya Şampiyonasında en az iki defa maçyaparak birinci olanlar B divisyon maçyapamazlar katılmayacaktır.

ŞAMİYONA KATILIM İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1- Kulüp antetli kağıdına bilgisayarda yazılmış sporccu katılım listesi (2017 vizeli Antrenör imzalı, adı-soyadı, khan derecesi, federasyon sicil no, lisans no,
2- 2017 Yılı vizeli Muay Thai Lisans aslı ve 1 adet fotokopisi
3- khan sicil kartının aslı ve 1 adet fotokopisi
4- Doktor / Tartı kontrol çizelgesi ( Muay Thai Federasyonu resmi web sitesinden alınabilir)
5- Nüfus cüzdanı aslı

2-Müsabaka sistem Raund ve süreleri :
2.1-Müsabakalar IFMA Amatör Muaythai desisyon sistemsine göre ve Federasyonumuzun talimatları dahilinde yapılacaktır, puanlamada iyi wai-kru yapan ve orijinal Muaythai tekniği ve stili uygulayan sporcular avantajlı olacaklardır.
A - Alt Gençler Bay Bayan : 1 Dakika 30 saniye (90 saniye), 3 Raund , ( 1 ) dakika dinlenme İFMA uluslararası kural geçerlidir. Kafaya tekme ve yumruklar uygulanır, diz ve dirsekler vücuda uygulanabilir. Ancak kafaya diz ve dirsek vurmak yasaktır.

B - Üst Gençler Bay Bayan : (2 ) dakikadan ( 3 ) Raund , ( 1 ) dakika dinlenme İFMA uluslararası kural geçerlidir. doğru tüm teknikler uygulanır.

C - B Divisyon Erkeler Kategorisi: Elemeler ve Finaller 3 dakika’dan 3 Raund, 1 dakika dinlenme arası verilir. İFMA uluslararası kural geçerlidir. doğru tüm teknikler uygulanır.

D - Büyükler Bayanlar Kategorisi: Elemeler ve Finaller 3 dakika’dan 3 Raund, 1 dakika dinlenme arası verilir. İFMA uluslararası kural geçerlidir. doğru tüm teknikler uygulanır

53Tartı ve Kura:
3.1- Tartı ve Kura Saat 09:00 –10:00 arasında yapılacaktır.

4-Müsabakaya katılacak;Antrenör, Sporcu ve Hakemlerin Kılık Kıyefeti:
4.1-Müsabakada görev alan antrenörler, yardımcı antrenörler 2016 yılı vizeli olmalıdır. Ring köşelerinde antrenöre yardım edecek kişilerin en az 10. khan derecesine sahip yine 2016 vizeli olmalıdır, antrenörler ve yardımcıların ring köşelerine sadece eşofman ile çıkacaklardır maçesnasında kendilerine tahsis edilen sandalye oturacaklardır. Antrenör ve yardımcılarının sporcuların köşelerine çıkabilmek için kartları ibraz etmeli ve yakalarında takılı olarak görev yapacaklardır, vizeli olamayanlara görev verilmeyecek ve ringin yanına yaklaştırılmayacaktır.
4.2-Antrenörler ve yardımcıları;sporcuları ring’te müsabaka yaparken ayağa kalkmaları, sporcuya bağırmaları, hakem veya yöneticilerle konuşmaları, müsabaka esnasında itiraz etmeleri yasaktır, talimata uymayan kişiler, Müsabaka ahengini bozan spora ve sporcuya kötüörnek sergileyen kişiler tavizsiz tedbirli ceza kuruluna sevk edilecektir. Tedbirli ceza kuruluna sevk edilenlere müsabaka boyunca görev yaptırılamaz.
4.3-Sporcular;müsabakalarda şort ve tişört ile belirlenen koruyucu eldivenler ile müsabakaya çıkacaklardır,
4.4-Müsabakalara katılan tüm idareci, antrenör ve sporcular, belirlenen kılık-kıyafet talimatları esaslarına uyacaklardır, aksi davranışta bulunanlar hakkında gereken yasal işlem yapılacaktır.
4.5-Hakemler;2016 yılı vizeli olacak, Federasyonumuzun talimatları gereğince siyah pantolon, beyaz gömlekle görev yapacaklardır, (Uluslar arası dereceye sahip hakemler mavi gömlek ,siyah Pantolonla) Merkez Hakem Üst Kurulu ile Amatör Muaythai Hakem Kurulu üyeleri haricindeki hakemler papyon takılı görev yapacaklardır, Merkez Hakem Üst Kurulu ile Amatör Muaythai Hakem Kurulu üyeleri kumaş pantolon ceket ve kravat ile görev yapar, federasyonun bilgisi dışında kıyafetlerin üzerinde logo gibi reklamlar içeren semboller olmayacaktır. Hakemler derecesini belirten Federasyonun kendilerine verdiği kokartı takacaklardır.

5-İtirazlar:
5-1-Müsabakalara itirazlar il müdürlüğünce görevlendirilmiş diplomalı ve 2016 yılı ulusal vizeli il antrenörütarafından usulüne uygun yazılı dilekçe, tutanak karşılığında federasyon Genel Sekreteri veya görevlendireceği kişiye IFMA mevzuatına göre (100) USD karşılığı olan 280 TL teslim ederek dilekçelerini, görsel delili veya kanıtını İtiraz Kuruluna vereceklerdir, itiraz sürecinin başlaması için sporcunun ringi terk etmiş ve sahadan uzaklaşmış olması gerekir.
5.2-İtiraz maçın bitiminden en fazla 30 dakika içinde sadece il müdürlünce görevlendirilmiş ve 2016 ulusal vizeli belgeli antrenör tarafından yapılabilir, haricinde hiçbir şekilde itiraz dilekçesi kabul edilmez, ücreti yatırılmayan itirazlar ve sözlüyapılan itirazlar ile hakemleri ve yöneticilere zan altında bırakacak türde hakaret ve sözlüdavranışlarla müsabakaların ahengini bozacak gereksiz itirazlar görüldüğünde derhal Disiplin ve Ceza kuruluna sevk edilebileceği gibi il, idareci, antrenör, kulüp ve sporcular hakkında tedbir uygulanarak müsabakalardan ihraçedilebilecektir.
5.3- İtirazların değerlendirilmesi Süresi içinde usulüne uygun, itirazların değerlendirilebilmesi için mutlaka bilgisayar ortamına aktarılabilen görsel delil olmalıdır. (Bunu itirazı yapan antrenör sağlamak zorundadır.) Yapılan itirazlar 3 Hakem (Uluslararası veya Ulusal düzeyde 3 Teknik kurul Üyesi 1 İtiraz komisyonu başkanı olmak üzere 7 kişiden oluşur. İtirazlar;İtiraz kurulu tarafından akşam müsabakalar bittikten sonra bir yerde toplanarak seyredecek ve tekrar değerlendirilecektir. İtirazı sonucu SMS ile ilgili antrenörlere bildirilecektir. Eğer itiraz yerinde görülmüşse, Yapılan bildirimden sonra ertesi gün müsabakaların başlaması öncesi ilk müsabaka itirazlara ait müsabakalar olacaktır. Ardından programda olan müsabakalar devam edecektir.
5.4-İtiraz müsabakaları gençler veya büyükler kategorisine göre tam maçoynayacaktır tek raund usulüolmayacaktır. İtiraz için ödenen bedel haksız çıkıldığında kesinlikle iade edilmeyecek olup federasyonun hesabına gelir kaydedilecektir.

6- Müsabakaya Katılan Sporcularda Mecburiyet:
6.1-Tüm sporcular beraberlerinde Federasyonca belirlenmiş olan, Muaythai T-şort ve şortunu, Koki, Dişlik, Kaval Kemiği Koruyucusu, Dirsek koruyucusu ve Bandaj bulundurmak ve giymek zorundadırlar.
6.2-Erkeler, Kızlar Kask, Eldiven ve vücut koruyucusu Federasyon veya yetkili kurulları tarafından temin edilecektir, sporcuların şahsi giyecekleri müsabaka ekipmanlarından ayak-dirsek koruyucuları, dişlik, altın sarısı renkte Muaythai yazılı şort, ve köşe rengine göre mavi veya kırmız t-şort olmalıdır.
6.3-Sporcular, antrenörleri ve ring köşesine arkalarında çıkan yardımcıların Muaythai dışında başka spor dallarının yazan sembol ve logolu giyisiler giyilmesi veya yarışma alanına girilmesi yasaktır.
6.4-Sporcular müsabakalara başlamadan önce ring içinde ustaya saygı dansı olan Wai Kru dansını yapmak mecburiyetindedir, iyi Wai Kru (ustaya saygı dansı) yapan sporcular ve Muaythai stilini sergileyen sporcular 1 puan avantaj sağlayacaklardır. Wai Kru (ustaya saygı dansı) yapmayan sporcular uyarılarak yapmaları sağlanacaktır. Aksinde diskalifiye edilebilecektir.
6.5-Sporcular ekte sunulan IFMA B Divisyon talimatına uymak zorundadırlar.

Sporcular müsabakada kullanacakları malzemeleri (Federasyon talimatlarına uygun şekilde ) köşe renklerine uygun olarak kendileri temin edeceklerdir.

YUKARIDAKİ TALİMATLAR ÇERÇEVESİNDE MÜSABAKAYA KATILIM KIRKLARELİ DIŞINADA AÇIKTIR.

KIRKLARELİ MUAY THAİ İL TERTİP KURULU SPORCULARIN KATILIM YOĞUNLUĞUNA GÖRE MAÇLARIN BAŞLAMA VE BİTİŞ SAATLERİNDE İL TEMSİLCİSİNİNDE ONAYIYLA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.

Müsabakalarda değişiklik yapma hakkı İL TEMSİLCİLİĞİ’ndedir.

 


ULUSLARARASI MUAYTHAI AMATÖR FEDERASYONU (IFMA)’NIN A-B DİVİSYON KATILIMLARI HAKINDA YAZISI GEREĞİNCE  HAZIRLANAN FEDERASYON TALİMATI

Uluslararası Muaythai Amatör Federasyonu (IFMA)’nın 28 Haziran 2012 tarih ve 1266 sayılı ve 23 Ağustos 2012 tarih ve 1279 sayılı yazıları ile A-B Divisyon müsabaka şartlarını düzenleyen bir yazı ile Federasyonumuz bildirmiş olup İl birincilikleri, Bölge Şampiyonaları ve Türkiye Şampiyonasının buna göre yapılmasını rica ederiz.

1-IFMA 2012 yılından sonra A-B klasman takip komitesi kurduğunu beyan etmiştir aynı kurul Federasyonumuzca kurulacak ve klasmanları takip A divisyonda aşağıdaki kurallara göre hareket etmeyenleri eleme yetkisi olacaktır.

2-Avrupa Şampiyonları A divisyonda yapılmaktadır, önceki yıllarda dahil (IFMA) Dünya Şampiyonasında B divisyonda şampiyon olan sporcular, Avrupa Şampiyonu olan sporcular, elit sporcuların yarıştığı Uluslararası Profesyonel gala ve Turnuvalar, B klasta Dünya Şampiyonasına iki defa yarışmış sporcular, ile 2012 yılından sonra Avrupa Şampiyonasında maçyapmış sporcular ile 25 yaşını geçmiş sporcular B divisyona katılamaz, maçyapamazlar, A divisyon yarışmak zorundalar. 

3-A Divisyon maçyapacak sporcular, A divisyona yönelik projeler hazırlanacağından, sezon içinde başka bir Federasyonun müsabakasına katılmamalıdırlar,

4-Çocuklar, Gençler ve Büyükler B divisyonda Türkiye Şampiyonu olan sporcular sezon içerisinde başka bir spor dalında kesinlikle yarışamazlar. Müsabakalarda sporcular dövüşüyorlarsa, Wai-kru kategorisinde yarışamazlar, birini seçmek zorundalar   

5- Maçyapacak sporculardan bu şartları uyduklarına, aksinde diskalifiye edileceklerini bildiklerine dair yazılı beyan alınacaktır.

6-Bu karaların uygulamasının yanı sıra şüphe edilen kişilerden Federasyonca inceleme yapılabilecektir. Federasyonumuz Talimatlarına ve başka spor dalında yarışmaması gerektiği halde yarışan sporcular Federasyon Disiplin ve Ceza Kuruluna sevk edilirler.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL