MİLLİ TAKIMIMIZ BELARUS'TA TARİH YAZDI

MİLLİ TAKIMIMIZ BELARUS'TA TARİH YAZDI, YURDA 12 MADALYA İLE DÖNÜYORLAR

Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonasından 12 Madalya alarak büyük bir başarı alındı,

Türk milli takımı, Muaythai branşında dünyada en iyi ilk dört takım içinde yer alıyor.

03 - 13 Mayıs 2017 Tarihlerinde Belarus Mink kentinde Yapılan Dünya Muaythai Şampiyonasında Sporcularımız 2 Altın 3 Gümüş, 7 Bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı,

Belarus'ta yapılan ve sona eren;Büyükler Dünya Muaythai Şampiyonasında Bayanlar 67 Kg Bedia Taçyıldız;Erkekler 91 Kg Milli sporcumuz Serdar Yiğiteroğlu, Altın madalya alarak şampiyon oldular.

Erkekler 60 kg Sporcumuz Murat Arslan, 48 kg Zübeyr Barın, +75 kg Bayanlar Rabia Akdeniz gümüş madalya alarak Dünya ikincisi oldular;

48 kg Songül Kuçüktaş, 57 kg Bayanlar Meltem Baş, Erkekler 51 kg Berke Karabostan, 60 Kg Orhan Erdem, 67 kg Mevlana Altuntaş, 75 kg Osman Çeken, 81 kg Oğuz Şeker Dünya Üçüncüsüolan sporcular oldular.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna;“Muaythai geçen yıl Aralık ayında olimpik branş tanınması ile birlikte Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında derece almalar zor olmasına rağmen, Muaythai Milli Takımımız bir ilke atarak çok iyi madalya aldılar.

Türkiye olarak ülkemizi her yerde çok iyi temsil etmek için projeler geliştiriyoruz. Başta teknik ekibimizi, antrenör kadromuzu ve sporcularımızı kutluyorum.

Ayrıca bu başarının elde edilmesine katkı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanımız, Spor Toto Teşkilat Başkanı ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz”dedi.

 

Dünya Şampiyonu Sporcularımız:

67 kg. Bayan Bediha Taçyıldız

91 Kg. B Klas Serdar Yiğit Eroğlu

 

Dünya ikincisi Sporcularımız:

48 Kg. A Klas Zübeyir Barın

60 Kg. B Klas Murat Arslan

+75 Kg.Bayan Rabia Akdeniz

 

Dünya üçüncüsüSporcularımız:

48 Kg. Bayan Songül Küçüktaş

57 Kg. Bayan Meltem Baş

60 Kg. A Klas Orhan Erden

51 Kg. B Klas Berke Karabostan

67 Kg. B Klas Mevlana Altuntaş

75 Kg. B Klas Osman Çeken

81 Kg. B Klas Oğuz Şeker

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL