BAKANIMIZ

Osman Aşkın BAK


11 Ekim 1966'da İstanbul Üsküdar’da doğdu. Baba adı Muhittin, anne adı Fatma'dır.


Makine Mühendisi, Üst Düzey Yönetici, Öğretim Üyesi;İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Nottingham Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri EnstitüsüEndüstri Mühendisliği Programında doktorasını yaptı.


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi. İstanbul Ticaret Odasında Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Kasımpaşa Spor Kulübügenel sekreterliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, TFF Genel Kurul delegeliği, Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübügenel sekreterliği, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerini yürüttü.


Çok sayıda makale ve bilimsel yayını bulunan Bak, 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsüoldu. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı.


Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

+1
0,0
Paylaş
0

En Çok Okunanlar