HAKKARİ'DE MUAYTHAİ GECESİ YAPILDI

HAKKARİ'DE MUAYTHAİ GECESİ YAPILDI

Hakkari Valiliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüve Muaythai Federasyonumuz İl Temsilciliğince düzenlenen Muay Thai Gala Gecesi Hakkari’de Valilik bahçesinde yapıldı.

Hakkari'de ilk defa yapılan Altın Kemer Muay Thai Gala Gecesi'ne 11 ilden ikisi kadın olmak üzere 16 sporcu katıldı.

Valilik önünde düzenlenen Muay Thai Gala Gecesi'ne Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Hakkari İl Emniyet MüdürüSüleyman Suvat Dilberoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüReşit Güldal, Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Uğur, Muaythai Hakkari İl temsilcisi Ünal Aşık, Gençlik Spor Şube Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra konuşan Türkiye MuayThai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız;Hakkari Valiliği'ne, Sayın Valimize, Hakkari Belediye Başkanlığına, ve İl Emniyet Müdürümüze, Özel Harekat Dairesi Muay Thai İl Temsilciliği, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüile emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yıldız, "Hakkari'de ilk defa böyle bir organizasyon yapıldığını görüyoruz ve bundan çok gurur duyuyoruz. Burada yarışacak olan sporcular Türkiye'nin birçok ayrı bölgesinde gelmiş ve birbirleri ile kıyasıya mücadele gedecekler. Ama her şey dostluk ve kardeşlik içerisinde geçecek. Bugün burada Hakkari'de doğusundan batısına kadar sporcular birbirleri ile kaynaşmış kardeş olmuşlardır" dedi.

Sporcular, "Türkiyem" şarkısının Kürtçe Versiyonu ile ringe çıktılar.

Türkiye'nin 11 değişik ilinde gelen 16 sporcu ringe çıkarak kıyasıya mücadele ettiler. Sert maçaların sert yumrukların atıldığı görüntülere sahne oldu. Ringe çıkan kadın sporcuların maçı ise yüzlerce kişi tarafından büyük bir beğeni ile izlendi. Hakkarili gençler ise daha önce tanıdıkları sporculara yönelik tezahüratlarda bulunarak destek verdiler. Yerlerinde hop kalkıp hop zıplayan Hakkarili gençlerin neşesi ise gözlerden kaçmadı.

Hakkari'de ilk defa böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirten gençler emeği geçen Hakkari Valiliği ve tüm kurumlara teşekkür ettiler.

Muay thai turnuvası sonucunda dereceye giren sporcuların altın kemer ve kupaları;Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, eşi Funda Toprak, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkan vekili Hasan Yıldız, Hakkari İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, Hakkari İl Emniyet MüdürüSüleyman Suvat Dilberoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüReşit Güldal, Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ömer Uğur, tarafından verildi.

 

 

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL