MİLLİ TAKIM AVRUPA ŞAMPİYONASI İÇİN ÇEKYA YOLUNDA

MUAYTHAI MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONASINA KATILMAK ÜZERE ÇEK CUMHURİYETİ'NE GİTTİ

 

​Türkiye Muaythai Federasyonu 2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler-Gençler (Bay-Bayanlar) Muaythai Avrupa Şampiyonası 29 Haziran –08 Temmuz 2018 tarihlerinde Çek Cumhuriyetinde yapılacak.

 

​Söz konusu şampiyonaya katılım kriterleri 2018 yılında 1.500 kişinin katıldığı Muaythai Türkiye Şampiyonasında Büyüklerde 1.(birinci) olanlar ile 2017 yılında uluslar arası Antalya EMF CUP şampiyonasında 1.(birinci) olanlar 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Adana’da Milli takım seçmesine çağırılmıştır. Milli takım seçmesinde iki şampiyonada birinci olanlara müsabaka yaptırılmış olup;birinci olanlar 10-19 Mayıs 2018 tarihlerinde Meksika’da yapılan Büyükler Dünya Şampiyonasına götürülmüş, ikinci olanları 29 Haziran –8 Temmuz 2018 tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına götüreceği bildirilmiştir.

 

Gençlerde 1. (birinci) olanları ise 02-10 Ağustos 2018 tarihlerinde Tayland’da yapılacak olan Dünya Gençler Şampiyonasına katılabilecekler.

Çek Cumhuriyetinde yapılacak olan Muaythai Avrupa Şampiyonasına 1 kafile başkanı, 1 idareci, 32 sporcu, 1 teknik direktör, 1 teknik koordinatör 8 antrenör, 2 hakem, 1 doktor olmak üzere toplam 47 kişi ile katılınacak;

 

Federasyon Başkanı Halil Durna;yaptığı açıklamada “Her zaman olduğu gibi ilk üçte yer alacağımıza inanıyor, şampiyonada iyi bir çıkış yakaladığımız an Avrupa Şampiyonu olmamızın önünde hiçbir engel yoktur.

Başkan Halil Durna;Kurumsallıkta önemli aşamaları yakalayan federasyonumuz her yıl yapılan ve yaklaşık 110 ülkenin katıldığı Dünya Şampiyonalarında ilk dörtte olmamız, yaklaşık 45 ülkenin iştirak ettiği Avrupa Muaythai Şampiyonasında ilk üçüzorlamamız ülkemizin Muaythai branşında prestijini arttırmıştır. 2016 yılında “Olimpiyat Komitesi”tarafından tanınan branşımızın 2024 Olimyatlarında müsabaka oynanmasına kesin gözüyle bakılmaktadır.

 

​Dünyada Üniversitelerarası Muaythai Dünya Kupasının yapılmasına öncülük etmemiz, ilk defa Çocuklar Dünya Şampiyonasını düzenlememiz, sosyal projelerde ilk defa Erasmus Plus ile Sporla Hayata Tutun projelerini uygulamamız, dünyada Muaythai'ye öncülük eden ülkeler tarafından örnek ülke gösterilmişizdir.

Ülkemizde 100.000 lisanslı sporcuya ulaşan Muaythai branşımızı daha da ileri seviyelere getirme uygulanabilirlik projelerimiz ile devam etmektedir.

10-17 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak olan yine ilk defa federasyonumuzun düzenleyeceği milli bilinçuyanışı adı altında Çanakkale’de 10-14 yaşlarını kapsayan 2.000 sporcunun katılacağı “BİR GÜN SPOR, BİR GÜN SİPER”Çanakkale ve 15 Temmuz Şehitleri Anısına Minikler-Yıldızlar Muaythai Türkiye Şampiyonasını düzenleyerek çocuklarımıza hem spor yaptırıp hemde rehberler eşliğinde Çanakkale’de tarihi yerler gezdirilerek milli bilinçruhu anlatılacaktır.

Bu bağlamda diyoruz ki;“Gençliğimiz Geleceğe bırakacağımız en büyük emanetimizdir. Bu yolda ter akıtmayı, yorulmayı milli bir görev olarak görüyoruz”dedi.

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL