İcra Kurulu Kararı - Ağustos2015

İcra Kurulu Kararı

 

TÜRKİYE MUAYTHAİ FEDERASYONU
İCRA KURULU BAŞKANLIĞI

2014 YILI FAALİYETLERİNDEN;
Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığımız 2014 Yılı Faaliyet Planında yer alan, Gelişim Seminerleri, Eğitim Faaliyetleri, Hakem ve Antrenör Kursları, Khan sınavları ve Milli Takım Kampları yapılmıştır.

2014 Yılında Yapılması gereken Bölge Şampiyonaları;Konya, Manisa, Düzce, Erzurum, İstanbul, Adana, Batman ve Samsun ilimizde, Türkiye Minik, Yıldız Gençve Büyükler Türkiye Şampiyonası Antalya’nın Kemer ilçesinde yapılmıştır.

2014 Yılında programda olan ve Üniversite Sporları Federasyonu ile birlikte yapılan Üniversiteler Muaythai Şampiyonası Muğla’nın Bodrum ilçesinde yapılmıştır, Faaliyet planında yer alan, Balkan Çocuklar Muaythai Şampiyonası İstanbul ilinde, EML Euro Lig Türkiye Finali Hatay ilimizde, EML Euro Lig Avrupa Finalleri Burdur Bucak, ve İstanbul ilimizde gerçekleştirilmiştir.

2014 Yılında Yerel ve sponsorlar desteği ile yapılması gereken Süper Lig Faaliyetleri Afyonkarahisar, Muğla Milas, Karabük Üniversitesi, Antalya, Adana ‘da yapılmıştır.

Uluslararası Muaythai İskenderun Gala Turnuvası İskenderun meydanı açık alanda yapılmıştır.

2014 Yılında katılınması gereken Dünya Muaythai Şampiyonasıne Malezya’ya katılınmıştır, 2014 Avrupa Muaythai Şampiyonası Polonya’da yapılmış ve katılınmıştır.

2015 FAALİYETLERİNDEN;
2015 Yılı Faaliyet Planında yer alan, Gelişim vize seminerleri,Khan Sınavları ve Antrenör Hakem Kurslarının bir kısmı, 2015 Yılı Gençler ve Büyükler Bölge Şampiyonaları,Yalova, Niğde, Bodrum, İstanbul, Van, Mersin, Ordu, Urfa’da Türkiye Gençler ve Büyükler Muaythai Şampiyonası Adana ilimizde yapılmıştır. 

2015 Yılında programda olan ve Üniversite Sporları Federasyonu ile birlikte yapılan Üniversiteler Muaythai Şampiyonası Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılmıştır.

Katılınması gereken Tayland Bangkok’ta yapılan FISU –IFMA Muaythai Üniversiteliler Dünya Kupası’na katılınmıştır.

Yılın en önemli faaliyeti olan ve Tayland Bangkok’ta gerçekleştirilen IFMA Dünya Muaythai Kupasına %50 Kendi imkanı ile katılan bir kafile ile Katılınmıştır.

Yukarıda 2014 ve 2015 yıllarında gerçekleştirilen Ulusal ve Uluslar arası Faaliyetlerden kaynaklanan Yol, Harcırah ve genel giderlerinden oluşan borçlanmalar meydana gelmiştir.

Bilindiği gibi yukarıda bahsi geçen faaliyetlerin yapılması için milyonlarca bütçe gerekmesine rağmen tasarruf edilerek yapılmasına rağmen 2014 yılından devreden borçile 2015 yılında oluşan borç 800.000,00 TL civarındadır,

Henüz faaliyet planımzda gerçekleştirilmesi gereken faaliyet olmasına rağmen, bilindiği gibi Spor Genel Müdürlüğünden 500.000,00 TL Spor Toto’dan 250.000,00 TL Toplam 750.000,00 TL ödenek ayrıldığı bildirilmiştir. Her ne kadar özel gelir ve sponsor imkanı ile yapılan faaliyet mevcut olsada, Şampiyona şeklinde yapılan Ulusal ve Uluslararası Faaliyetlerin kesin giderlerin Bütçe imkanı olmadan yapılması mümkün değildir.

Bütçe Konuları Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğüne detaylı bilgi doküman ve belgeler gönderilmiş, tüm gerçekleşen faaliyetlerin real ispat olunmuş ve detaylı rapor verilmiştir, Ancak mali disiplin hususu bildirilerek Ek bütçe talebimiz olumsuz görülmüş, Spor Genel MüdürlüğüSpor Faaliyetleri daire başkanlığınca daha fazla borçlanma isteğimiz uygun görülmemiş ve Spor Genel MüdürlüğüTeftiş Kurulu tarafından Federasyonumuza İhtar/Uyarı gönderilmiştir .

Bu sebeple;Federasyon Başkanımız bünyesinde yapılan Federasyon Başkanlığımız İcra Kurulu aşağıdaki kararları elzem görmüştür.

1-2015 Faaliyet Planında yer alan ve elzem olarak Federasyon bütçesi ile yapılması gereken Minik-Yıldızlar Türkiye Muaythai Şampiyonasının federasyona yük getirmeden yapılmasına, ancak;katılacak sporcu, antrenör idarecilerin yol gidiş geliş konaklama vs. giderlerin kendi imkanı, il müdürlükleri, veya yerel destekler ile faaliyete katılmalarına, kısıtlı bir hakem heyeti ile faaliyetin yapılmasına, Hakemlere günlük en fazla iki seans ücret ödenebilmesine,

2-Yapılması Gereken Balkan Çocuklar(Minik-Yıldız) Şampiyonasının iptaline, Ancak Balkan Şampiyonası yerine Çocuklar Minik-Yıldız kategorilerinin Antalya’da yapılacak olan Uluslar arası Antalya EMF Kupasına yarıştırılmasının sağlanmasına, 

3-Yapılması gereken Antrenör Hakem ve Khan sınavlarının özel gelir sağlanarak Ekim, Kasım Aralık ayında yapılmasına, Ancak Hakem ve Antrenör Kurs ücretlerinin güncellenmesine,

4-Federasyonumuz Faaliyet planında yer alan Uluslar arası Antalya EMF Kupasının Sponsor, Özel gelir ve Bütçe imkanlarına göre yapılmasına, Faaliyetin Çocuklar (Minik-Yıldız) Gençler ve Büyükler A-B Divisyon ve Bayanlar Kategorisinde yapılmasına, Müsabakaya katılacak sporcuların Teknik Kurul tarafından tespitine, Tespitte 2015 Türkiye Şampiyonasında dereceye giren ile 2014-2015 Yılı Süper Lig’te dereceye girenlerin değerlendirilmesine, Katılımın Federasyona yük getirmeden kendi imkan ve olanakları ile katılacak şekilde düzenlenmesine.

5-Hakem Gelişim Seminerlerinin tek bir ilde, Aralık ayında Antalya’da yapılmasına,

6-2016 Ocak ayında Milli Takım seçmesi yapılarak Mayıs 2016’da Isveç’te yapılacak Olan IFMA-Dünya Şampiyonası için Milli Takımın tespitine, oluşacak takımın uluslararası müsabaka, kamp eğitim faaliyetlerine tabi tutularak iyi hazırlanmasına, Milli takım seçmesine katılacak sporcuların Teknik Kurullar tarafından tespitine,

2016 Yılı Eylül veya Ekim ayında Bulgaristan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası öncesi 2016 Bölgeler ve 2016 Türkiye Şampiyonasının Bütçe durumuna göre yapılması için çalışma yapılmasına. Oluşacak takıma göre Avrupa Şampiyonasına katılınmasına.

Karar verilmiştir ,

(Yukarıda alınana kararları değiştirmeye, icra yöntemini değiştirmeye yönetim kurulu yetkilidir).     

Okşar TAŞTAN                                                                                  Hasan YILDIZ
İcra Kurulu Teknik Bşk. V.                                                               İcra Kurulu Bşk. V.

                                                                 Halil DURNA
                                                          Federasyon Başkanı

 

Karar Metni İçin Tıklayınız...

EKLER :

2015 Yılı Faaliyet Planı Gerçekleşen

2014 Yılı Faaliyet Planı Gerçekleşen