Ali Batmaz WMC Kral Kupasında

Dünya İkinci milli sporcumuz Ali Batmaz WMC-Dünya Muaythai Konseyi Dünya Kral Kupası’nda ülkemizi temsil edecek. 


Dünyanın en önemli Geleneksel Tayland Kralı Profesyonel WMC-Dünya Muaythai Konseyi Kral Kupası, King’s Kup 2015 bu yıl Tayland Ulusal Müzesi ve Ulusal Galeri yakınında, Sanam Luang kuzey kenarında yer alan Seferi Kuvvetleri Anıtı önünde yapılacaktır.


Bangkok Thammasat Üniversitesi yanında olan anıtta yapılacak olan WMC Kral Kupasına Dünya’nın en ünlüsporcuları davet edildi. Dev organizasyona Türkiye’den Dünya 2.si Sporcumuz Ali Batmaz katılıyor. Sporcumuz Kayserili milli sporcumuz Ali Doğan ise alt maçlarda yer alacak,


Dünya’nın en sporcuların mücadele edeceği Kral Kupası 2015 galibi kim olacak?


WMC Başkanı, General Chetta Thanajaro, yaptığı açıklamada Dünya genelinde 50'den fazla televizyon kameraları bu organizasyonu dünyaya taşıyacak dedi.


Organizasyonu n basın açık toplantısında;Majesteleri Tayland Kral'ın 88 doğum günüşerefine 2015 Kral Kupası her yıl yapılıyor. 5 Aralık her yıl Tayland krallık kutlama günüdür. 


Organizasyonu Tayland kralı Majesteleri Kral Kupası adıyla yapıldığından Tayland Kraliyeti Hükümeti (Kültür Bakanlığı), Dünya Muaythai Konseyi -WMC ile birlikte organize edilecek, organizasyona IFMA, Uluslararası Amatör Muaythai Federasyonu dünya yönetim organı, Tayland Amatör Muaythai Federasyonu AMAT ve Veliaht Prensi himayesindeki Tayland Sports Bakanlığı yer alacak.


Tayland Spor Kurumu Valisi Sakon Wannapong basın toplantısında herkesi memnuniyetle karşıladı ve bir Taylandlı olarak o dünyada gelişmiş sporu olan Muaythai Profesyonel Kral Kupası gerçekten çok önemli bir faaliyet olarak yapılmasından gurur duyduğunu ifade etti. Sayın Sakon ayrıca Tayland Spor Kurumu ve IOC tarafından Muaythai sporunun kabul edilmesi için IFMA ‘nın yürüttüğükampanyasına tam destek olacağını belirtti.


 IFMA Başkanı Dr. Sakchye Tapsuwan, bu yılki etkinlik pek çok nedenden dolayı önemli olduğunu belirtti. En Önemlisi Majesteleri Kral'ın 88 doğum günüdolayısıyla yapılacak organizasyon ve Tayland halkının Muaythai sporuna verdiği önem ortaya çıkıyor. IFMA Başkanı Dr. Sakchye Tapsuwan Muaythai’de Süper 4 kupanın da bundan sonra yapılacağını ifade etti.


WMC Başkanı, General Chetta Thanajaro ve WMC Yönetim Kurulu üyeleri Ali Batmaz ‘ın da içinde yer aldığı 16 yarışmacının mücadele edeceği organizasyonda heyecan verici bir program olduğunu belirterek, kazanan onlar tam 5 tur mücadele edecek son (2 finalistlerine) kadar devam edecek . Bu heyecan verici organizasyona 5 kıtadan 16 sporcu katılıyor. Gelecek yıl, bir dünya organizasyonu serisi yapılacak.


WMC Başkan Yardımcısı ve IFMA Genel Sekreteri Stephan Fox; Muaythai’de müzik, Wai-Kru, Mongkon(Usta) çırak anlayışı ve kültürel temelin önemli olduğunu belirtti, Muaythai Profesyonel Kral Kupasında her sporcu, kendi kariyeriyle davet edildiğini, dünya Krallık kupasına çok önem verildiğini, Muaythai ‘nin güzelliğini vitrine çıkardığını, dünyada 50 televizyon yayınının olacağını söyledi.


Milli Takım BaşantrenörüGöksel Cingöz'den Teşekkür;


Tayland’da yapılacak olan faaliyete gönderilmelerine yardımcı olan Milli Takım Antrenörüve Ali Batmaz’ın ve Ali Doğan’ın antrenörüGöksel Cingöz;Sporcuların katılmalarına yardımcı olan Başta İl Temsilcisi Halil Demir ve sponsor destek olanlara Milli teknik direktör Mustan Özkaran ve Golden Finnes Fight Club teşekkür ederiz dedi.