Bölge Şampiyonaları Tamamlandı

 

2015 Muaythai Bölge Şampiyonaları

Muaythai Federasyonu Bölge Şampiyonaları 2015 yılında da yoğun bir katılım ile başarılı bir şekilde sonuçlandı.

Sonuçlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Akdeniz Bölge Şampiyonası

Batı Marmara Bölge Şampiyonası

Doğu Marmara Bölge Şampiyonası

Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası

Ege Bölge Şampiyonası

Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası

İçAnadolu Bölge Şampiyonası

Karadeniz Bölge Şampiyonası


 

 

 

Akdeniz Bölge Şampiyonası


AKDENİZ MUAY THAİ BÖLGE ŞAMPİYONASI MERSİN TARSUS İLÇESİNDE 27 ŞUBAT –01 MART 2015 TARİHLERİNDE YAPILMIŞTIR.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Faaliyet programında yer alan Akdeniz Bölge Şampiyonası 27 Şubat - 01 Mart 2015 tarihlerinde Tarsus Kapalı Spor Salonunda sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Faaliyet programında yer alan Akdeniz Bölge Şampiyonası 27 Şubat - 01 Mart 2015 tarihlerinde Tarsus Kapalı Spor Salonunda sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Şampiyona'ya Adana, Antalya, Burdur, Isparta, Hatay, Mersin ve Osmaniye'den toplam 330 sporcu katılmıştır. Şampiyona sonucunda kilolarında 1. ve 2. olan sporcular Adana'da yapılacak Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardır.

Şampiyona boyunca ciddi bir yaralanmanın ve huzuru bozucu bir olayın meydana gelmemesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Müsabakalar son derece centilmence ve hakemlerin verdiği kararlar olgunlukla karşılanmıştır. Programın sıkışık olmasında müsabakaların geçsaatlere kadar yapılmasına rağmen tüm sporcu antrenör ve hakemler sorumluluk bilinci ile görevlerini aksatmadan yapmışlardır.

Şampiyonanın Tarsus'ta yapılma kararından beri Tarsus Kaymakamımız sayın Hasan GÖÇbeyefendi her zaman yanımızda yer alarak desteklerini esirgemediler. Yine Tarsus Spor ve Gençlik Hizmetleri İlçe Müdürümüz Murat TARSUSLU'da sıcak ve samimi ilgisini esirgememiştir. Şampiyonanın Tarsus'ta yapılmasın isteyen ve tüm imkanları seferber eden Mersin il temsilcimiz Sabahaddin EREL, Salih ÖMÜRTAŞ ve Tarsus İmparator Spor Kulübüve Milli Takım AntrenörüYılmaz DÖNMEZ'in katkılarından çok teşekkür ediyoruz.

Şampiyonanın açılış törenine Tarsus Kaymakam Hasan GÖÇ, Federasyon Yönetim Kurulu Üyemiz ve Başkan Vekilimiz Okşan TAŞTAN, Akdeniz Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Ziya Diyaaddin YILDIRIM ,Tarsus Spor Gençlik Hizmetleri İlçe MüdürüMurat TARSUSLU, , çeşitli partilerimizin Milletvekili aday adayları, şampiyonaya sponsor olarak katkı da bulunan işadamlarımız, çeşitli kurum ve kuruluşların idarecileri, Merkez Amatör hakem kurulu başkanımız Murat YILDIZ, Merkez profesyonel hakem kurulu başkanımız Kahir ARSLAN, Bölge koordinatörümüz Bilal TAŞDURMAZLI, Eğitim Genel Koordinatörü Recep YURTSEVER, Muaythai Teknik KoordinatörüHakan ŞAHADE,Gençler Teknik Kurul Başkanı Arif KARAKUŞ, Prof.Süper Lig Teknik Kurulu Başkanı Yasin URLU, Bayanlar Teknik kurul Başkanı Kifayet TAŞDURMAZLI, MAHK yesi Ayhan ÖZBALKANLI ve Emin Levent TÜRKİLİ katılmışlardır.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra ev sahibi olarak ilçe müdürümüz Murat TARSUSLU yapmış olduğu konuşmada;şampiyonanın Tarsus'ta gerçekleşmesi için emeği olanlara teşekkür eder, şampiyonanın Tarsus'ta olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade etmiştir. Federasyon adına Asbaşkan Ziya Diyaaddin YILDIRIM yapmış olduğu konuşmada;"Tarsus'ta hunharca katledilen ÖZGECAN ASLAN kızımıza Allah'tan rahmet kederli ailesinin başı sağ olsun. Bu vahşeti şiddetle kınıyoruz. 10.000 yıllık tarihi kültürel bir geçmişe sahip Tarsus'ta şampiyonayı yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Özelikle dışarıdan gelen misafirlerimizin imkanları doğrultusunda bu kültürel güzellikleri yaşamalarını tavsiye ederim. Şampiyonaya katkılarından dolayı kaymakamımıza, ilçe spor il müdürümüze, Mersin muaythai il temsilcimize ve Yılmaz DÖNMEZ kardeşime sonsuz teşekkür ederim. Şampiyonaya katılan sporcu, antrenör, idareci ve hakemlere başarılar diler en iyi takımla Türkiye Şampiyonasına katılacağımıza inancım tamdır. şeklinde görüşünüifade etmiştir." Şampiyonaya katkılarından dolayı katılımcılara plaket töreni yapılarak müsabakalara geçilmiştir.

Bölge Kurulları toplantısı ve yemeği Tarsus Öğretmen Evinde gerçekleştirildi. Toplantıya bölge kurul üyeleri, hakem, antrenör ve idarecileri katılmışlardır. Yemekli toplantıya yaklaşık 70 kişi katılmıştır. Toplantı Başkan Vekilimiz Okşar TAŞTAN konuşmasıyla başlamıştır. Akdeniz Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Ziya Diyaaddin YILDIRIM tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ederek, bölgenin başarı çıtasını bir üst seviye ye çıkartmak doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmemiz gerektiğini ifade etmiştir. Bölge ve federasyon kurul idarecileri Murat YILDIZ, Kahir ASLAN, Recep YURTSEVER düşünce ve görüşlerini paylaşmışlardır. Gecenin en sürprizini Mersin İl temsilcisi Sebahaddin EREL güzel bir türküile ortamı şenlendirmiştir. Akdeniz Bölge il temsilcilerine katkılarından dolayı plaket töreni yapılmıştır. Bölge sorunları ve hedefleri ile ilgili katılımcılar görüşlerini ifade ederek toplantıdan sonra müsabakalara devam edilmiştir. Şampiyonanın son gününde finaller ve madalya töreni yapılarak tüm kafileler kazasız belasız bir şekilde memleketlerine dönmüşlerdir. Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan tüm sporculara başarılar dileriz.


 

 

Batı Marmara Bölge Şampiyonası

Batı Marmara Bölge Şampiyonası –İstanbul

Türkiye Muaythai Federasyonu 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Batı Marmara Bölge Şampiyonası 06 - 08 Mart 2015 tarihlerinde İstanbul Sarıyer Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

3 gün süren şampiyonaya İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nden sporcular katıldı. Bu şampiyonada, kilolarında birinci ve ikinci olan sporcular 29 Mart –04 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana ilimizde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılacak,

Şampiyonaya federasyonumuz yönetim kadrosundan İcra Kurulu Teknik Başkanvekili Okşar Taştan, Marmara Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Murat Yılmazer, Batı Marmara Bölgesi Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Sabır, Muaythai Federasyonu Merkez Teknik İstişare Kurulu Başkanı ve Milli Takımlar Teknik DirektörüYılmaz Çeken, Batı Marmara Bölge KoordinatörüSüleyman Babacan ve Muaythai İstanbul İl Temsilcisi Orhan Doğan katıldı.

Marmara Bölgesi Sorumlusu ve Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Murat Yılmazer yaptığı konuşmasında;Bizi burada yalnız bırakmayan herkese ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim sayenizde Muaythai Sporu gün geçtikçe ülkemizde ivme kazanıp uluslar arası alanda dikkatleri üzerine çekmektedir dedi.

Batı Marmara Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Sabır Muaythai sporunun gün geçtikçe büyük bir ivme kazanması bizi çok mutlu etmektedir. Muaythai Federasyonun resmileşmesine ve bugüne Federasyon olmasına sebep olan başta Hasan Yıldız’a ve ona destek olan Halil Durna başkanımıza teşekkür ediyorum, bunlar sayesinde onbinlerce kişi spor yapıyor, meslek ediniyor ekmek yiyor Allah hepsinden razı olsun diyorum ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum dedi.

Muaythai İstanbul İl Temsilcisi Orhan Doğan yaptığı konuşmada;Amacımız Muaythai sporunu araştırmacı, paylaşımcı, katılımcı, özgün ve estetik değerlere sahip çağdaş bir spor eğitimi vermek, performans sporunu ve spor kültürünüyerleştirmeyi, yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemiş bireyler yetiştirmektir dedi. Şampiyona sonunda ilk dörde giren sporculara Madalyalar verildi. 

 

Doğu Marmara Bölge Şampiyonası

TÜRKİYE MUAY THAİ FEDERASYONU
2015 GENÇLER –BÜYÜKLER BAY VE BAYANLAR
DOĞU MARMARA BÖLGE ŞAMPİYONASI 20 –22 ŞUBAT 2015 TARİHLERİNDE GEBZE KOCAELİ NDE YAPILDI

Türkiye Muaythai Federasyonumuz 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Doğu Marmara Bölge Şampiyonası 20 - 22 Şubat 2015 tarihlerinde Kocaeli'nin Gebze İlçesinde yapıldı.


 
Türkiye Muaythai Federasyonumuz 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Doğu Marmara Bölge Şampiyonası 20 - 22 Şubat 2015 tarihlerinde Kocaeli'nin Gebze İlçesinde başladı.

Doğu Marmara Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mürsel Sevindik Kocaeli-Sakarya-Bilecik-Düzce-Yalova-Bursa-Çanakkale ve Balıkesir illerinden yaklaşık 350 sporcunun mücadelesiyle cumartesi yarı finaller ve Pazar günüfinallerin yapılarak birinci olan sporcular 29 Mart- 04 Nisan tarihinde Adana’da yapılacak Türkiye şampiyonasına katılmayı hak kazanacaktır. Hedefimiz bölgemizden Türkiye’ye gidecek sporcuların derece yaparak uluslar arası şampiyonalarda bayrağımızı göndere çekip gurur kaynağımız olmalarıdır. Ayrıca tüm halkımızı şampiyona süresince Gebze kapalı spor salonundaki maçlara başlandı.

Doğu Marmara Bölge Şampiyonasına Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil DURNA, İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan YILDIZ,Muaythai Hakemlerden Sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Doğu Marmara Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mürsel SEVİNDİK, Eğitim Genel Koordinatör Yrd.Yılmaz UYANIK katılmışlardır.

Şampiyonanın açılış konuşmasını yapan Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna öncelikle Müsabakalarda yarışacak sporculara başarılar dilerim. Muaythai Sporumuz faaliyetlerinin hızını kesmeden aynı şekilde devam etmektedir. Bu şampiyonanın ardından Bodrum, Tarsus, Ordu, Şanlıurfa ve Sarıyer de muaythai bölge şampiyonalarımız devam edecek bu şampiyonalarda ilk iki dereceye girecek sporcular Adana ilinde yapılacak olan Muaythai Türkiye Şampiyonasına girmeye hak kazanacaklardır. Tüm İdareci, Antrenör, Hakem ve Sporculara başarılar dileyip sözlerini noktaladı.


 

Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası

Türkiye Muaythai Federasyonu 2015 Faaliyet planında yer alan Muaythai Doğu Anadolu Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Bölge Şampiyonası,

YüzüncüYıl Üniversitesi spor salonunda başlayan Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Van'ın yanı sıra Bitlis, Elazığ, Malatya, Erzincan, Bingöl, Ağrı, Iğdır, Kars, Hakkari, Tunceli ve Erzurum'dan sporcuların katıldığı bölge şampiyonasında, dereceye girenlere madalyaları Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Teknikten sorumlu Başkan vekili Okşar Taştan, Türkiye Muaythai Federasyonu Eğitimden ve Doğu Anadolu Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Bitlis Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanı Mehmet Salih Aygün, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, Federasyon Yürütme Kurulu Başkan yardımcısı Hacı Ortabal Doğu Anadolu Bölge KoordinatörüÖmer Uğur, ve Muay Thai İl Temsilcisi Halit Babat tarafından verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından gazetecilere açıklama yapan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, 12 ilden sporcuların katılımıyla Şampiyonanın Van'da yapılmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

İl MüdürüNevzat İnanç;Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürlüğüMuaythai Takımı'ndan 7 sporcu altın, 3 sporcu gümüş ve 7 sporcu da bronz madalya alarak birinci olan sporcuların 30 Mart 04 Nisan 2015 tarihleri arasında Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı dedi. 

260 sporcunun iki gün boyunca derece elde edebilmek amacıyla elinden gelen gayreti gösterdiğini vurgulayan İnanç, "Farklı illerden gelerek birçok kategoride dereceye giren bütün sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyoruz. Adana'da yapılacak olan Muay Thai Türkiye Şampiyonası'nda katılacak bütün antrenör, hakem ve sporcularımıza başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Türkiye Muaythai Federasyonu Eğitimden ve Doğu Anadolu Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Bitlis Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanı Mehmet Salih Aygün ise;Türkiye Muaythai Federasyonun düzenlediği Doğu Anadolu Bölge Şampiyonası Van YüzüncüYıl Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksek Okulu spor salonunda dokuz ilden çeşitli kategorilerde 260 sporcunun katıldı, Şampiyonada Bitlis’in takım halinde şampiyon olduğunu belirten As Başkan M. Salih Aygün, bu tür şampiyonların düzenlemelerindeki amacın her yönüyle gençlere örnek olacak ahlaklı elit sporcular yetiştirmek temel amacımız dedi.

Muaythai Federasyonu As Başkanı Mehmet Salih Aygün, geçtiğimiz günlerde Uşak’ta ki il seçmelerinde yaşanan olumsuz hadiseleri hatırlatarak şöyle konuştu. “Uşak’ta gerçekleşen il seçmelerinde yaşanan olumsuz hadiseler bizleri ziyadesiyle üzmüştür. Bütün spor branşlarında bu tür hoş olmayan olayların yaşanabilir ancak bir kısım medya tarafından olaylar ziyadesiyle abartıldı. Bu tür lokal olaylar federasyonumuzun başarılı faaliyetlerine gölge düşüremeyecektir. Aslında dövüş sporu olarak nitelendirilen Muaythai’nin bir mücadele sporu olmakla temelde ahlak ve saygıyı öğretir. Federasyonumuzun yegane amacının hayatın her türlükötülüklerine, zorluklarına, meşakkatlerine karşı mücadele edecek milli ve manevi duygularından ödün vermeyen her yönüyle gençlere örnek olacak ahlaklı elit sporcular yetiştirmek olduğu unutulmaması gerekmektedir. Hep beraber birbirinden renkli müsabakalara şahit olduk tüm dünyada ülkemizde hızla yayılan Muaythai sporunun bölgemizde de çok iyi durumda olmasının mutluluğunu sevincini yaşadık. Buradan şampiyon olarak çıkan sporcuların mart-nisan ayında düzenlenecek Türkiye Şampiyonası’na katılacaklarını ardından Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek olmalarının gururunu yaşadık. Bu büyük organizasyonun Van İlimizde sıcak bir ortamda gerçekleşmesinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen başta sayın Rektörümüz Prof. Dr. Peyami Battal, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kemal Demir ve ekibine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Muaythai il temsilcisi Halit Babat olmak üzere yüzlerce kilometre mesafeden gelip Katılan hakem antrenör ve sporculara şükranlarımı sunarım.”İfadelerini kullandı.

Şampiyonaya YüzüncüYıl Üniversite’si Rektör Vekili Prof. Dr.Ahmet Kızılkaya, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Kemal Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl MüdürüNevzat İnanç, Federasyon İcra Kurulu Başkan Teknik Başkan vekili Okşar Taştan ve Federasyon Yürütme Kurulu Başkan yardımcısı Hacı Ortabal yanısıra il temsilcileri antrenörler sporcular ile çok sayıda sporsever katıldı.

 


 

Ege Bölge Şampiyonası

Muaythai Ege Bölge Şampiyonası - Bodrum

Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası-Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen şampiyonaya 285 sporcu katıldı Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası, Bodrum ilçesinde yapıldı.

Federasyonumuz 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Ege Bölge Şampiyonası 27 Şubat - 01 Mart 2015 Tarihlerinde Muğla'nın Bodrum İlçesinde yapıldı.

Federasyonumuz 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Ege Bölge Şampiyonası 27 Şubat - 01 Mart 2015 Tarihlerinde Muğla'nın Bodrum İlçesinde başladı.

Türkiye Muay Thai 2015 Ege Bölge Şampiyonası, Türkiye Muay Thai Federasyonunca Gümbet Binnaz Karakaya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Gençler, Büyükler, Bay ve Bayanlar Ege Bölge Şampiyonası'na, İzmir, Muğla, Manisa, Afyonkarahisar, Denizli, Aydın, Uşak ve Kütahya'dan 285 sporcu katıldı.

Muaythai Ege Bölge Şampiyonasına Katılan Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan YILDIZ, Ege Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Şakir BAYRAMOĞLU, Muaythai Federasyonu Genel Sekreter Vekili Ömer IŞIK, Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ediz BARIŞ, Ege Bölge KoordinatörüHasan KARLI,MHÜK Sekreteri Mehmet Serhat ÖZCAN, MAHK Bşk. Yrd. B. Erdoğan AYDIN katılmıştır.

Muaythai Ege Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan açılış konuşmasında Şakir Bayramoğlu Tüm sporculara başarılar diler Adana ilinde yapılacak Muaythai Türkiye Şampiyonasında en iyi derecelerle dönersiniz dileğiyle konuşmasını bitirdi. Muaythai İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan YILDIZ yaptığı kısa konuşmada aynı anda Mersin ilimizde de Akdeniz Bölge Şampiyonası yapılmakta olup Muaythai sporumuz gün geçtikçe büyümektedir. Yaptığımız faaliyetlerle mücadele sporları arasında ilk sırada olmaktan büyük mutluluk duymaktayız, bütün sporculara başarılar dilerim diyerek sözlerini noktaladı.

Muaythai Federasyonu Ege Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Şakir BAYRAMOĞLU gazetecilere, 2007 yılından bu yana devam eden şampiyonaya, Ege bölgesindeki illerden sporcuların katıldığını anımsattı. Birinciliği ve ikinciliği elde eden sporcuların Türkiye şampiyonasında Ege bölgesini temsil edeceğini belirten Bayramoğlu, "Türkiye şampiyonasında da birinci olan sporcular, Tayland'daki dünya şampiyonasına katılma şansı kazanacak" dedi. İstanbul'dan sonra en çok lisanslı sporcunun Ege bölgesinde olduğuna değinen Bayramoğlu, şöyle konuştu: "Ege bölgesi olarak iki takımla Türkiye şampiyonasına katılıyoruz. Muğla'da 2 bin 540 lisansımız var. İzmir'de 2 bin 700 lisans var. Bu da bizim Muay Thai'nin İzmir ve Muğla'da çok yaygın olduğunun bir ispatı. O nedenle de iki il, bu şampiyonaya ikişer takımla katılıyor. Diğer iller birer takımla geliyor. "Ege bölgesinde 8 bin 500 sporcunun olduğunu bildiren Bayramoğlu, şampiyonaya katılan sporcuların iyi mücadele verdiğini belirtti. - Sporcular, 3 gün süren ve oldukça çekişmeli geçen müsabakalardan sonra birbirini tebrik etti. 

 

Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası

TÜRKİYE MUAY THAİ FEDERASYONU
2015 GENÇLER –BÜYÜKLER BAY VE BAYANLAR
GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGE ŞAMPİYONASI ŞANLIURFA İLİNDE YAPILDI

Muay Thai Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası, 8 ilden 150 sporcunun katılımıyla Şanlıurfa'da başladı.

Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından Endüstri Meslek Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Gençler, Büyükler, Bay ve Bayanlar Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonası'na, aralarında Gaziantep, Diyarbakır ve Mardin'in de bulunduğu 8 ilden 150 sporcu katıldı.

Şampiyonaya Katılan: Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Halil DURNA,İcra Kurulu Teknik Başkan Vekili Okşar TAŞTAN,Muaythai Güneydoğu Anadolu Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Yaşar GÜLTEKİN,Güneydoğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Mecit KILAVUZ,Eğitim Genel KoordinatörüRecep YURTSEVER, Minik-Yıldız Teknik Kurul Başkanı Ekrem ARIS, MHÜK Bşk.Yrd. Bilal TAŞDURMAZLI, MAHK Başkanı Murat YILDIZ, MPHK Başkanı Kahir ASLAN,Güneydoğu Anadolu Bölge KoordinatörüMurat AKALTUN,MAHK Üyesi Fatih DÖLEN,Gençler Teknik Kurul Üyesi Serdar MEŞEN katılmışlardır.

Şampiyonanın açılış seremonisinde konuşma yapan Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil DURNA, iki gün sürecek müsabakalara Şanlıurfa halkını davet etti.Söz konusu Muaythai spor dalının son yıllarda büyük ivme yakaladığını belirten DURNA, şunları söyledi:

"Muaythai sporu insanlar arasında yanlış biliniyor. Bizler kesinlikle gençlerimizi şiddete yönlendirmiyoruz. Bizler istiyoruz ki gençlerimiz içindeki enerjiyi spor salonlarında bu sporda harcasınlar. Bizim Muaythai sporumuz özellikle hiperaktif olan çocuklar ve gençler için bire birdir. ÇünküMuaythai sporu hem çabukluk hem de zeka isteyen bir spor dalıdır. Bütün anne ve babalara sesleniyorum yavrularınızı Muaythai sporuna rahatlıkla gönderebilirsiniz." 

 

İçAnadolu Bölge Şampiyonası

İçAnadolu Bölge Şampiyonası - Niğde

Müsabaka Sonuçları için tıklayınız....

Türkiye Muaythai Federasyonu 2015 Faaliyet planında yer alan Muaythai İçAnadolu Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Bölge Şampiyonası 03 –05 Şubat 2015 Tarihlerinde Niğde İlinde yapılmıştır.

Türkiye Muaythai Federasyonu İçAnadolu Bölge Şampiyonası 5 Şubat Spor Salonunda gerçekleşen turnuvaya Ankara, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, karaman, Kırşehir, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri, Eskişehir ve Niğde İllerinden yaklaşık 260 sporcu katıldı.

3 gün süren şampiyonada sporcular arasında kıyasa mücadele yaşandı. Müsabakalarda sporcular büyük bir özveri göstererek Muaythai ye özgüteknikleri sergilemeye çalıştılar. Muaythai Müsabakalarında dereceye giren sporcular 29 Mart –04 Nisan 2015 Tarihinde Adana ilinde yapılacak olan Muaythai Türkiye Şampiyonasında İçAnadolu Bölge Şampiyonasında gösterilen başarının aynısı Muaythai Türkiye Şampiyonasında da gösterilecektir.

5 Şubat kapalı spor salonunda başlayan İçAnadolu Bölge Şampiyonası, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Ankara, Aksaray, Eskişehir, Kayseri, Karaman, Konya, Kırşehir, Niğde, Nevşehir illerinin ve 260 sporcuların katıldığı Muaythai Bölge Şampiyonasının açılış konuşmasını yapan Muaythai İcra Kurulu Teknik Başkan Vekili Okşar TAŞTAN Öncelikle tüm sporculara başarılar diler, Muaythai sporunun çıtasının yükseldiği için büyük mutluluk yaşadığını belirtti, Bölge Şampiyonasında göstermiş olduğunuz başarıyı umarım Muaythai Türkiye Şampiyonasında da gösterirsiniz diyerek sözlerini noktaladı.

Dereceye girenlere madalyaları Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanvekili Fatih KOCABAŞ, İcra Kurulu Teknik Başkan vekili Okşar TAŞTAN, Türkiye Muaythai Federasyonu Hakemlerden Sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Niğde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü, Muaythai Federasyonu Genel KoordinatörüKorkmaz ATALAY, İçAnadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Halil DEMİR, Merkez Hakem Üst Kurul Başkanı Hamit DURMAZ, İl temsilcisi Ali KALE, İçAnadolu Muaythai Bölge KoordinatörüSoner YILMAZ tarafından verildi.
 

 

Karadeniz Bölge Şampiyonası

TÜRKİYE MUAYTHAİ FEDERASYONU
2015 GENÇLER –BÜYÜKLER BAY VE BAYANLAR
KARADENİZ BÖLGE ŞAMPİYONASI 6 –8 MART 2015 TARİHİNDE ORDU İLİNDE YAPILDI.

Türkiye Muaythai Federasyonu 2015 Faaliyet planında yer alan Gençler Büyükler Bay ve Bayanlar Karadeniz Bölge Şampiyonası 6-8 Mart 2015 tarihlerinde Ordu ilinde başlandı.

Karadeniz Bölge Şampiyonası toplamda 268 sporcunun katılımıyla başlamış olup, Müsabakalarda dereceye giren sporcular, 29 Mart –4 Nisan’da Adana’da yapılacak olan Türkiye MuayThai şampiyonasına katılmaya hak kazanandılar.

Muaythai Karadeniz Bölge Şampiyonasına Katılan Muaythai Hakemlerden Sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Ordu Üniversitesi RektörüTarık YARILGAÇ, Ordu Büyükşehir Belediyesi Spor Şube MüdürüTaşkın YURDAKUL, Altınordu Belediye Başkanı Engin TEKİNTAŞ, Altınordu Ak parti İlçe Başkanı İbrahim HEKİM, Altınordu Akparti Kadın Kolları Başkanı Hatun ÖZ, Ulubey İlçe Belediye Başkanı İsa TÜRKCAN, Ulubey Akparti İlçe Başkanı Mustafa POYRAZ, Odü.Sağlık Kültür Spor Şube MüdürüCemal GEMİCİ, Gülyalı İlçe Emniyet Amiri Hasan TAŞAN,Gülyalı İlçe Polis Merkezi Komiser Yrd. Önder YILMAZ, Merkez Yürütme Kurulu Başkanı,Mustafa DURMUŞOĞLU, MHÜK Başkanı Hamit DURMAZ,Karadeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Şahin GÜLER,Karadeniz Bölge KoordinatörüRamazan SEVİNÇ,Karadeniz MAHK Üyesi Tuncay KARAAL katılmışlardır.

Muaythai Karadeniz Bölge Şampiyonası açılış konuşmasında konuşan Muaythai Hakemlerden sorumlu Asbaşkan İsmail TUĞLA, Muaythai sporumuzun kalitesi gün geçtikçe artmakta olup, başarı düzeyimiz üst seviyelere tırmanmaktadır. Muaythai Federasyonu olarak faaliyetlerimize hız kesmeden devam etmekteyiz, aynı anda Şanlıurfa ve İstanbul illerinde de bölge şampiyonalarımız yapılmaktadır. Bütün sporculara başarılar dilerim diyerek sözlerini noktaladı.