Türkiye - İran Dostluk Turnuvası

Türkiye –İran Muaythai Dostluk Turnuvası

MUAY THAI FEDERASYONU İLE MERSİN ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNDE 2015 BAHAR ŞENLİKLERİ PROGRAMI DAHİLİNDE GERÇEKLEŞEN MUAY THAİ ŞAMPİYONLAR GECESİ 29 NİSAN 2015 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GECE SAYGI DURUŞU İRAN VE TÜRKİYE MİLLİ MARŞLARININ OKUNMASI İLE BAŞLANDI. AMATÖR HAKEM KURULU BAŞKANI MURAT YILDIZ MUAY THAI HAKKINDA İZLEYİCİLERE KISA BİR BİLGİ VERDİ. AKABİNDE MİNİKLER GÖSTERİ VE SEMPATİK DANSLARI İLE SEYİRCİLERİ COŞTURDU. ŞENLİK HAVASINDA GEÇEN MÜSABAKALARI İZLEMEK ÜZERE TÜRKİYE MUAY THAİ FEDERASYONU YÖNETİM KURULU ÜYESİ AKDENİZ BÖLGESİNDEN SORUMLU ASBAŞKAN ZİYA DİYAADDİN YILDIRIM, MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖR YARDIMCISI MEHMET İSMAİL YAĞCI, MERSİN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ SPOR DAİRE BAŞKANI TAYFUN BOZDOĞAN, MERSİN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK KÜLTÜR SPOR DAİRE BAŞKANI EYYÜP GÜLER, MERSİN ÜNİVERSİTESİ KÜLTÜR ŞUBE MÜDÜRÜAHMET ALİ EROĞLU, SAĞLIK SEN MERSİN ŞUBE BAŞKANI ŞEMSETTİN KARADOĞAN, MERSİN MUAY THAİ İL TEMSİLCİSİ SABAHADDİN EREL, MERKEZ PROFESYONEL HAKEM KURULU BAŞKANI KAHİR ASLAN, MERKEZ AMATÖR HAKEM KURULU BAŞKANI MURAT YILDIZ, MERSİN İL HAKEM KURULU BAŞKANI AYDEMİR KIRBAŞ YER ALMIŞLARDIR. GECE İLE İLGİLİ ASBAŞKAN ZİYA DİYAADDİN YILDIRIM ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİR.

"Mersin üniversitesi'nde ilk kez böyle bir turnuvayı düzenlemenin haklı gururunu taşıyoruz. Bu turnuvanın yapılması için başta Federasyon başkanım ve değerli yönetim kuruluna, Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne, Sağlık Kültür spor daire başkanlığına, Mersin spor il müdürlüğüne ve Mersin Büyük Şehir Başkanımıza özellikle maddi anlamda sponsor olarak her etkinliğimizde yanımızda olan Mersin Büyük Şehir Belediyesi Spor Daire Başkanımız Sayın Tayfun BOZDOĞAN beyefendiye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca;kendi imkanları ile İran'dan 12 sporcu ile misafirimiz olan İran Milli Takımı Antrenörlerinden ve kafile başkanı dostum Sohrab SAMSAMİ'ye katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu gecemize başta İran'dan gelen İdareci Ali Hosein Mihrabani, Antrenörler Reza KOSHKİ, Amina MOMENİ, Sporcular Ghaem RAHİMİ, Hassan ARABNİA, İman AFRUZAN, Amir Hosein TAHETİ, Elham HEMATİ, Mahsa MAHMUDPOR, Fariba GHOLAMALİ, Sara REZVANPOR, Mahin REZAZADEH, Türkiye takımı Anrenörler Salih ERDEN, Cemal DAĞLIOĞLU, Fikri ARICAN, Yılmaz DÖNMEZ, Nasır KANDEMİR, Arif KARAKUŞ, Kahraman VANGÖLÜ, Mehmet ERDEN, Ali YILDIZ, Bilal ERDEM, Sporcular Şahin ARAS, İbrahim ÖZLÜK, Savaş YÜKSEL, Gizem KALE, Suzan TİMUR, Gülizar KARA, Elif UZUN ve Sibel KAPİ ye her hangi bir maddi beklenti olmadan katkılarından dolayı sonsuz şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Şampiyona boyunca benimle birlikte uğraş veren il temcilcim Sabahaddin EREL, il temsilci yardımcısı Batarya Salih ÖMÜRTAŞ dayım, muay thai antrenörümüz Bilal ERDEM, Muay Thai hakemimiz Mustafa GÜVEN, Büyük Şehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı ve görevlendirilen Hasan YILMAZ abimize katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Misafirlerin yemek sponsorları Forum İşletmesine, Hacıbaba Restoran sahibi Zeki beye, Erol et lokantasına, Sağlık Sen Mersin şube başkanı Şemsettin KARADOĞAN'a teşekkür ederim. Dj lik yapan İlyas ÖZKAN ve Atakan TURAN'a ayrıca hiçbir ücret almadan maçları yöneten çok değerli hakemlerimize çok teşekkür ederim.

Bizim birinci önceliğimi sporcuların herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan müsabakalarını yapmaları idi çok şükür kazasız belasız bir şekilde atlattık. Bu arada 112 acil ambulansı da maçboyunca hazır bir şekilde salonda yerini aldı. Sporun kardeşlik olduğunu sevgi saygıya dayalı olduğunu tüm sporcularımız bizlere göstermişlerdir. Centilmence maçlarını yapıp maçsonucunda sarılmışlardır. Muay Thai mersin de her platformda var olduğunu bir kez daha göstermiştir. Mersin il temsilciliği ortalama ayda bir faaliyet yaparak adeta bir rekor kırmaktadır. Destek veren kulüp antrenör ve sporculara teşekkür ederim. Bu kucaklaşma ve dayanışma Mersin'de muay thai hak ettiği başarı seviyesine çıkaracağına inancımız tamdır."

 

Haberin Devamı ve Fotoğraflar için...