Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet programımızda yer alan ve 2023 Avrupa Şampiyonası Milli Takım seçmesi niteliği taşıyan Spor Toto Muaythai Süper Ligi 2. Ayak Turnuvası 02 Ağustos 2022 tarihinde Manisa Şehzadeler Belediyesi Kurşunlu Han Meydanında açık havada gerçekleşecektir.

Türkiye Finalistlerinin mücadele ettiği Spor Toto Muaythai Süper Ligi, Muaythai sporunda ulusal ve uluslararası platformda madalya almış sporculardan oluşmaktadır. Spor Toto Muaythai Süper Ligi sonunda şampiyon olan sporcular milli takım olarak ülkemizi 2023 Avrupa Muaythai Şampiyonasında temsil edecekledir.

Süper Ligin ikinci ayağı olan Spor Toto Muaythai Süper Ligi 2. Ayak Turnuvası 01 Ağustos 2022 Tarihinde saat 20.30’da teknik toplantı ve yüz yüze programı, 02 Ağustos 2022 tarihinde de Şehzadeler Belediyesi Kurşunlu Han Meydanında kurulan ringde maç yapılacaktır.

Süper Lig 2. Ayağı ile ilgili olarak; Şehzadeler Belediye Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonumuz Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Çelik yaptığı açıklamada, “5 asırlık tarihi mekanı olan Kurşunlu Han’da yapılacak organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını, burada milli takımı temsil edecek olan sporcuların görmekten memnun olduklarını ve başarılar dilediğini” ifade etti.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız ise; Spor Toto Muaythai Süper Liginin Federasyona kalite ve ivme kazandıracağı temennisi ile bu projeye önem verdiklerini, Süper Ligin her aşamasında organizasyonun daha da kaliteli olacağını, sporcuların bu kalite ve başarısı ile hedeflerine ulaştığını, en son yapılan Dünya Büyükler Muaythai Şampiyonasında dünya birincisi olduklarını, zirvede kalmak için projeyi sürdüreceklerini ifade etti ve müsabakaya katılan Türkiye’nin en iyi antrenörlerine ve sporcularına başarılar diledi.

Spor Toto Muaythai Süper Lig 2. Ayak Programı;

01 AĞUSTOS 2022 PAZARTESİ 

Otele Giriş: 12.00’dan sonra

Tartı: 14.00 (Konaklama Yerinde)

Akşam Yemeği  : 19.30

Basın Toplantısı  : 20.30 (Maç anında)

Face to Face  : 21.00  (Maç alanında)

02 AĞUSTOS 2022 SALI

Kahvaltı için toplanma   : 09.00

Kahvaltı Programı  : 09.30

Kültür Gezisi  : 11.00

Maç yerine Gidiş  : 18.00

Açılış ve Maçlar : 20.30