Hasan YILDIZ; 8 yaşında spora başladı, sporculuk, antrenörlük, spor dalı temsilcilikleri, spor kulüpleri ve federasyonlarda yerel yöneticilik yaptı. Muaythai branşının Federasyon olarak kurulmasında öncü rol oynadı. Milli sporcu, milli antrenör, milli teknik direktörlük, yaptı. Ulusal ve uluslararası platformda Türk Sporunun ve Türk Muaythai’nin gelişmesine ve tanıtımında katkı sağladı.

Milli Sporcu, milli antrenör olarak Devlet Üstün Sporcu Başarı ödülleri aldı. İngiltere, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Tayland, Avustralya ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde kurs ve seminerlere katılım sağladı, belge aldı. Birçok sivil toplum kuruluşlarında kurucu üyelik, yöneticilik ve genel başkanlık yaptı.

İşletme Yönetimİ’nde lisans, Yönetim ve Organizasyon alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Türkiye Muaythai Federasyonunda Federasyon Başkan Vekili görevi sonrası 01 Kasım 2021 tarihinde yapılan 4. Olağan ve 5. Mali Genel Kurulda Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığına seçildi. YILDIZ, aynı zamanda Akdeniz Muaythai Birliği MMU Başkan Yardımcısı, Uluslararası Muaythai Federasyonu IFMA İcra Komitesi Üyesi, 13 Aralık 2023’te yapılan Olağan Genel Kurulda Avrupa Muaythai Federasyonu EMF Başkanlığına seçilerek görevlerine devam etmektedir.

Evli ve bir kız çocuğu olan Hasan YILDIZ; kendi kurduğu şirketinde sporun dışında iş insanı olarak turizm, seyahat ve organizasyon işletmeciliği yapmaktadır. Yıldız, iyi derece İngilizce ve Arapça bilmektedir.