JUJİTSU HABER

Genel

Muaythai Federasyonu Başkanlığı Jujitsu Branş Haberleri;


EKSİK BİLGİ BELGE TALEBİ

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı Jujitsu Branşı’nın 18 Ağustos 2023 tarihinde yapılan KYU-DAN-Hakem telafi seminerlerine katılanların ve evrakları Federasyon Başkanlığımıza ulaşmayanların listesi ekte yer almakta olup, eksik bulunan evrakların ivedilikle Federasyonumuza gönderilmesi gerekmektedir.

İlgililere Duyurulur.

Jujitsu Bilgi Belge Başvuru Listesi için tıklayınız…


AVRUPA JUJİTSU ŞAMPİYONASI

Avrupa Jujitsu Şampiyonası 22-26 Kasım 2023 tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb Kentinde yapılacaktır.

ŞAMPİYONA HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ…


Jujitsu Türkiye Şampiyonası Sonuçları

24-27 Ağustos 2023 tarihinde Mardin ilinde gerçekleştirilen Minikler, Yıldızlar, Ümitler, Gençler, Büyükler ve Veteranlar Ferdi Türkiye Jujitsu Şampiyonası sonuçları yayımlanmıştır.

Sonuçlar için tıklayınız…


Jujitsu Türkiye Şampiyonası 

08.08.2023

Federasyonumuzun 2023 yılı faaliyet programında yer alan Minikler, Yıldızlar, Ümitler, Gençler, Büyükler ve Veteranlar Ferdi Türkiye Jujitsu Şampiyonası 24-27 Ağustos 2023 (Yol Hariç) tarihlerinde Mardin’de yapılacaktır.

Söz  konusu  müsabakalar  ile  ilgili  Talimat  ekte yer almakta  olup; ilgililere duyurulur. 

Şampiyona Talimatı için tıklayınız…

JUJİTSU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KAYIT FORMU

JUJİTSU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI GÖREVLİLER VE HAKEM LİSTESİ

JUJİTSU TÜRKİYE ŞAMPİYONASI KATEGORİLERİ VE PROGRAM


Jujitsu Branşında Eksik Evrakı Bulunanların Dikkatine

Aşağıda yer alan listede ismi olup evrakları eksik olan herkes 28 Temmuz 2023 mesai bitimine kadar evraklarını tamamlamaları gerekmektedir.

Excel dosyasında evrakı eksik olanlar kargo yoluyla federasyonumuza göndermekle mükelleftir. Aksi takdirde sorumluluk kabul edilmeyecektir.

Adres : Anıttepe Mahallesi, Gençlik Caddesi No : 5/5 Çankaya / ANKARA

Telefon : (0312) 3112683

İlgilere duyurulur. 

Jujitsu Belge Başvuru Listesi için tıklayınız…


Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Seminer ve Sınavları Hakkında Bilgilendirme

16.06.2023

Gençlik ve Spor Bakanlığın 27.01.2023 tarih ve 09 sayılı kararı ile Türkiye Muaythai Federasyonu bünyesinde faaliyetleri başlayan Jujitsu Spor branşının;

Türkiye Muaythai Federasyonumuz Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Seminer ve Sınavları ile Hakem Seminer ve Derece Tespit Sınavları 10 Haziran 2023’te İzmir’de 11 Haziran 2023’te ise İstanbul’da yapıldı.

17 Haziran 2023 Cumartesi Samsun,

18 Haziran 2023 Pazar Ankara,

24 Haziran 2023 Cumartesi Şanlıurfa,

25 Haziran 2023 Pazar Antalya/Alanya’da

Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Seminer ve Sınavları ile Hakem Seminer ve Derece Tespit Sınavlarının yapılması programa göre devam edecek.

Seviye tespit sınavlarında geçmişe dair REFERANS FORMUNDAKİ bilgi yeterli görülecek olup, dernek statüsü veya başka kuruluşlardan belge sunmaları gerekmeyecek veya talep edilmeyecektir. Beyan esas kabul edilecek sınav sonucunda seviyesine göre kyu, dan veya hakemlik derecesi belirlenecektir.

Önemli bir husus ise; 14.12.2019 tarih ve 3978 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Eğitim Yönetmeliği ve Federasyonumuz talimatları mevzuatı gereğince hiç bir kişi, kuruluş, özel-tüzel dernek ya da federasyon, konfederasyon vb. kuruluş; sportif eğitici, öğretici, antrenör belgesi veremeyeceği gibi verilmiş belgelerin ise hiç bir şekilde denkliği kabul edilmeyecektir.

İlgililere duyurulur.

Konu hakkında İl Müdürlüklerine gönderilen yazı için tıklayınız…


Jujitsu Spor Dalı ve Dan Seviye Tespit Seminere ve Sınavları

12.06.2023

Türkiye Muaythai Federasyonumuz Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Seminer ve Sınavları ile Hakem Seminer ve Derece Tespit Sınavları 10 Haziran 2023’te İzmir’de 11 Haziran 2023’te ise İstanbul’da yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığın 27.01.2023 tarih ve 09 sayılı kararı ile Türkiye Muaythai Federasyonu bünyesinde faaliyetleri başlayan Jujitsu Spor branşının;

17 Haziran 2023 Cumartesi SAMSUN,

18 Haziran 2023 Pazar ANKARA,

24 Haziran 2023 Cumartesi ŞANLIURFA,

25 Haziran 2023 Pazar ANTALYA/ALANYA’da

Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Seminer ve Sınavları ile Hakem Seminer ve Derece Tespit Sınavlarının yapılması programa göre devam edecek.

Faaliyetler ile ilgili bilgi veren Türkiye Muaythai Federasyonu Jujitsu Yürütme Kurulu Başkanı Hulusi Elmas; “Geçmişte Jujitsu Sivil Tollum Kuruluşu Federasyon yöneticilerinden; Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı tarafından oluşturulan Jujitsu Yürütme Kurulu olarak öncelikle Kuşak Kyu Dan ve Hakemlik Derece seviye tespit ve belgelendirme işlemlerini sonuçlandırmak, Jujitsu yaptım veya yapacağım diyen Jujutsu’ya gönül vermiş herkesi bekliyoruz” dedi.

Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız;

“Jujitsu Sporunun Federasyonumuza bağlanması ile birlikte Türkiye’de bu sporun liderliğini üstlenmiş arkadaşları bir araya getirerek Jujitsu Yürütme Kurulu oluşturduk. Plan ve program dahilinde öncelikli Kyu, Dan, Hakemlik Seviye tespit sınavlarının yapıyoruz, daha sonra hedefimiz Ulusal Şampiyonaları yapmak, sonuçta stratejik planımızı Uluslararası arenada Jujitsu Sporcularımızın yarışmasını sağlamak, Jujitsu sporunun Federasyonumuza bağlanmasından dolayı mutluyuz, geliştirmeye zirveye taşımaya hazırız, gecen ay itibari ile, öncelikli olan Jujitsu Lisans vize transfer talimatı, Kyu Dan Kuşak talimatı, Merkez Hakem Talimatı, Antrenör Eğitim Talimatı, Yürütme Kurulu Talimatı Yayınlanması için Bakanlık Hukuk birimine gönderildi.

Jujitsu sporunu kısa sürede 81 ile yayılacak, bize bağlanması olurunu veren Geçen Dönem Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Mehmet Kasapoğlu’na, Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Genel Müdür Ömer Altunsoy’a Genel Müdür Yardımcısı Fatih Uysal’a şükranlarımı sunarım” dedi.


Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit Sınavı

31-05-2023

Federasyonumuz Jujitsu Yürütme Kurulu Kararı ile Yönetim Kurulu Kararları çerçevesinde Jujitsu Spor Dalı, Kyu ve Dan Seviye tespit sınavları 10 Haziran 2023 Cumartesi İZMİR, 11 Haziran 2023 Pazar İSTANBUL, 17 Haziran 2023 Cumartesi SAMSUN, 18 Haziran 2023 Pazar ANKARA, 24 Haziran 2023 Cumartesi ŞANLIURFA, 25 Haziran 2023 Pazar ANTALYA/ALANYA’da yapılacaktır.

Federasyonumuz Jujitsu Yürütme Kurulu Kararı ile Yönetim Kurulu Kararları gereğince Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye Tespit branşında Spor yapmak isteyen kişilerin başvuruları alınarak ellerinde bulunan belgelere göre yeniden kurs almaları ve Seviye tespit sınavları olarak Jujitsu Yürütme Kurulunca belirlenecek komisyonca yapılacaktır.

Bu bağlamda yukarda yer alan tarih ve yerlerde açılacak Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye tespit sınavlarının yapılması Federasyon Başkanlığımızca uygun bulunmuştur.
Söz konusu Jujitsu Spor Dalı Kyu ve Dan Seviye tespit sınavlarına Ek’te yer alan ilave belgeler ile katılabilecektir

Katılım Formu ve Üst Yazı için tıklayınız…


Jujitsu Spor Dalı Hakem Seviye Belirleme Sınavı

31-05-2023


Federasyonumuz Jujitsu Yürütme Kurulu Kararı ile Yönetim Kurulu Kararları çerçevesinde Jujitsu Spor Dalı, Hakem Kursu ve Seviye tespit sınavları 10 Haziran 2023 Cumartesi İZMİR, 11 Haziran 2023 Pazar İSTANBUL, 17 Haziran 2023 Cumartesi SAMSUN, 18 Haziran 2023 Pazar ANKARA, 24 Haziran 2023 Cumartesi ŞANLIURFA, 25 Haziran 2023 Pazar ANTALYA/ALANYA’da yapılacaktır.

Federasyonumuz Jujitsu Yürütme Kurulu Kararı ile Yönetim Kurulu Kararları ve Jujitsu Hakem Talimatı gereğince Jujitsu Spor branşında Hakemlik yapmak isteyen kişilerin başvuruları alınarak ellerinde bulunan belgelere göre yeniden kurs almaları ve Seviye tespit sınavları ile Aday, İl ve Ulusal Hakem olarak Jujitsu Yürütme Kurulunca belirlenecek komisyonca yapılacaktır.

Bu bağlamda yukarda yer alan tarih ve yerlerde açılacak Jujitsu Spor Dalı Hakem Seviye Belirleme sınavlarının yapılması Federasyon Başkanlığımızca uygun bulunmuştur.

Söz konusu Jujitsu Spor Dalı, Hakem Kursu ve Seviye tespit sınavlarına Ek’te belirtilen hakem olabilme şartlarını taşıyanlar ile Ek’te yer alan ilave belgeler ile katılabilecektir.

Katılım Formu ve Üst Yazı için tıklayınız…