23 Haziran 2024

Türkiye Muaythai Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Muaythai 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Uygulama Eğitimi Bolu’da 17 Temmuz Spor Salonunda yapıldı.

12 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenen kursa farklı illerden antrenör adayları, 5 gün boyunca yoğun bir eğitim programından geçti.

Muaythai 1. Kademe Yardımcı Antrenör Kursu Uygulama Eğitimi; Özel Antrenman Bilgisi dersi, Milli Takım Antrenörü Ramazan Sevinç, Muaythai Oyun Kuralları Dersi Uluslararası Hakem Ramazan Bağlan, Spor Dalı Teknik Taktik Eğitimi dersi Milli Takım Antrenörü Abdulkadir Şahin ve Emrah Sarıcaer’in verdi.

Kursta; Muaythai teorik ve uygulamalı teknik-taktik çalışmalar, öğrenme ve öğretme yöntemleri, özel antrenman bilgisi dersleri, Muaythai öğretme yöntemleri, Muaythai için kuvvet, güç, savunma, saldırı, dayanıklık ve oyun kuralları gibi konular işlendi.

Kursun son gününde sınavlara tabi tutulan antrenör adayları, sınavlardan geçmeleri durumunda 1. Kademe Yardımcı Antrenör olmaya hak kazanacaklar.

Kursun sonuçlarını ilerleyen günlerde Antrenör adayları E-Devlet-Spor Bilgi Sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Kursuta eğitim veren Hocalarımıza teşekkür eder, kursa katılan Yardımcı Antrenör adaylarına başarılar dileriz.

About The Author