SÜPER LİG BAŞLIYOR

SÜPER LİG BAŞLIYOR

 

Türkiye Muaythai Federasyonu Faaliyet programında yer alan ve Federasyon Web sitemizde yayımlanmış olan Muaythai Ligi Talimatı mevzuatları kapsamında, Yönetim kurulu kararları çerçevesinde düzenlenecek olan Muaythai Süper Lig organizasyonları yapılacaktır.


Avrupa Muaythai Federasyonu faaliyet programında yer alan Euro Lig’ler ve Tüm Süper Lig faaliyetleri;Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonunun idari ve mali sorumluğunda yapılacaktır.

Türkiye Muaythai Süper Ligi 9 ayak şeklinde olup, 9 farklı ilde yapılması planlanmaktadır. Süper Lig’de müsabaka yapacak sporcular 2018 yılında gerçekleştirilmiş Büyükler Türkiye Muaythai Şampiyonası A (Elite) class erkek ve kadınlar sikletlerinde ilk 4 dereceye girmiş olanlar katılma hakkı kazanacaktır. Süper Lig’de şampiyon olan sporcular 2019 yılı Milli Takımlarında yer alacaktır.


Muaythai Federasyonuna tescilli binlerce Spor kulübü, antrenör ve hakemi, 105.000’ne lisanslı sporcu ve milyonlarca spor sever tarafından takip edilen Muaythai Süper Ligi müsabakaları yurdun değişik yerlerinde yapılmaktadır. Organizasyonlar binlerce kişi tarafından canlı olarak, milyonlarca kişi tarafından Uydu ve ulusal TV’lerden ve ulusal basından lig müsabakaları izlemektedir. Faaliyet yerel yönetimlerin ve protokolün dikkatini çekmekte ve desteklenmektedir.


Özelikle il ve ilçeler spor ve kültür etkinlikleri sayesinde, toplumun dikkatini çektiği, etkinliğin gerçekleştiği yerlerin tanıtımı yapılmaktadır. gelişen teknolojinin sunduğu yayın olanakları ile birden fazla aktiviteyi aynı anda sunabilmek mümkün olmaktadır.


Muaythai Süper Lig organizasyonlarında Türkiye Şampiyonalarında, Dünya ve Avrupa Şampiyonlarında derece yapmış ve madalya almış sporcuların katılacağı müsabakalar yapılmaktadır. Muaythai sporuna özgütarihi sanatsal dans, karografiler ile programlarda modern danslar, folklor gösterileri gibi sporun yanında yerel kültürel değerleri zenginliği ortaya kayan önemli bir etkinliklerede yer verilmektedir.


Süper Lig sezonu şampiyonları Türkiye Milli Takımında yer alarak yapılacak olan Antalya İlimizde yapılacak olan Avrupa Muaythai Federasyonu Antalya (Open) Cup ta ulusumuzu temsil edeceklerdir.


Süper Lig veya Euro Lig faaliyeti yapmak isteyen organizatörler Talimatta yer alan Bağımsız Mücadele ve Savunma Sporları Konfederasyonu koordinatörlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.


Süper Lige ve Euro Lig Organizasyon Talimatı


Süper Ligde yapılmış faaliyetler tanıtım Broşürü


Euro Lig Yapılmış Faaliyetler Rapor ve tanıtım Broşürü

 

+1
0
Paylaş
Cannot get LinkedIn share count for the requested URL