Basın Açıklaması

Uşak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğübünyesinde Türkiye Muaythai Federasyonu'na bağlı Muaythai Uşak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 2015 yılı Bölge ve Türkiye Şampiyonası öncesi İl seçmeleri Atatürk Spor Salonu'nda yapıldığı esnada,


Görsel ve yazılı basında verilen haberlerde; Müsabakalar sırada seyirciler ile sporcular arasında tartışma yaşandığı, bazı seyircilerin müsabaka alanına inerek sporculara saldırdığı. Bunun üzerine salona gelen polisin olaya müdahale ettiği, 4 kişinin gözaltına alındığı. Muaythai Uşak İl Temsilcisi Himmet Ünle, yaşananlardan üzüntüduyduklarını, olaya karışanlar hakkında şikayetçi olacaklarını belirttiği, Yaşanan olay nedeniyle bir süre ara verilen müsabakalara daha sonra devam edildiği öğrenildi.


Federasyon Başkanlığımızın öğrenilen haber sonrası Basın Açıklaması;


Çok kıymetli ve değerli sporseverler, Muaythai sporu tarihi binlerce yıl öncesine dayalı, kültür, sanat, müzik ve mücadeleyi barındıran bir disiplin sporu olmakla birlikte, Muaythai’yi temelde onur, gelenek, saygı, sevgi, kusursuz ahlak, centilmenlik, ana prensiplerini oluşturur.


Böyle bir olayla sporumuzun kamuoyunda tanıtılması bizi son derece üzmüştür.


Her ne kadar burada yapılan müsabakalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğübünyesinde il disiplin kurulunu ilgilendirse de Federasyon Merkez Disiplin Kurulumuz ilgililer hakkında gerekli inceleme ve soruşturmayı başlatmıştır.


Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı