Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Muaythai Federasyonu iş birliğinde farkındalık oluşturmak için Antalya Kapalı Spor Salonu’nda kan bağışı kampanyası düzenlendi,

Bağış etkinliğine Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Buğrahan Bozkurt, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, Muaythai İl Temsilcisi Mehmet Köktaş, Muaythai Milli Takım Başantrenörü Yasin Urlu, sporcular, aileleri ve antrenörleri katıldı.

Spor salonu içerisinde Kızılay ekibinin kurduğu alanda önce form dolduran katılımcılar, sağlık kontrolünün ardından kan bağışında bulundu.

BUĞRAHAN BOZKURT: NİCE CANLARA HAYAT OLMAK İSTİYORUZ.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Antalya Kapalı Spor Salonu’nda çocukları ve gençleri 40’ın üzerinde sporla tanıştırdıklarını anlattı. Bozkurt, “Muaythai salonundayız. Gençlerimiz ve çocuklar burada antrenmanlarına devam ediyor. Muaythai ailesi olarak da Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak değerlerimizi çocuklarımıza tanıtmak hem de dayanışma ruhunu anlatmak amacıyla Kızılay vasıtasıyla kan bağışı etkinliği düzenledik. Muaythai sporcularımız, velilerimiz ve antrenörlerimiz çok destek verdi. İnşallah bugün burada verdiğimiz kanlarla nice canlara hayat olmak istiyoruz” dedi.

HASAN YILDIZ: KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ GELECEĞE TAŞINACAK.
Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, “Milli Takım Başantrenörü Yasin Urlu’nun teklifiyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde kan bağışı yapmak için Muaythai kulüplerini, antrenörlerini buraya davet ettik. Çok anlamlı bir bağış. Kan bağışı her insanın yapabileceği bir etkinlik. Bu projeye destek sağlayan herkese teşekkür ederim. Bu tür etkinlikleri gelecekte de yapmayı düşünüyoruz. Geçmişte de Gençlik ve Spor İl Müdürü ile bu salonda etkinlik düzenlenmişti. Temennimiz inşallah bunlara devam edeceğiz” diye konuştu.

ETHEM KARATARLA: FARKINDALIK YARATILDI.
Milli takım sporcusu Dünya Muaythai Şampiyonu Ethem Karatarla (20), kan bağışında bulundukları için çok mutlu olduklarını ve farkındalık oluşturduklarını söyledi. Karatarla, “Ringde bazen kanımız dökülebiliyor ama biz bu sporu daha da farkındalık yaratmak için kanı gereken insanlara bağış yapmak için buluştuk dedi.