Türkiye Muaythai Federasyonu Spor Toto Muaythai Süper Ligi 1. Ayağı, Manisa Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile tarihi Kurşunluhan’da gerçekleştirildi.

Kurşunluhan’da gerçekleştirilen etkinliğe AK Parti Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç, Şehzadeler Kaymakamı Fatih Genel, Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız ile yönetim kurulu üyeleri, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa İl Gençlik ve Spor Müdürü Yunus Öztürk, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yılmaz ile vatandaşlar katıldı.

Milli takım seçmelerinin ilk ayağının Manisa’dan başladığını ifade eden Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, “Buradaki sporcular 2023 Türkiye Şampiyonasında ilk 4’e giren ve madalyalı sporcular burada eşleşerek maç yapacaklar. Burada 1. Ayak müsabakaları ardından toplam 8 ayak olarak gerçekleşecek. Süper Ligin tamamlanması ardından şampiyonlar, Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanacaklar. İlk ayağı Manisa’da yapmamızın sebebi tarihi bir alan, burada müsabaka yapmaktan zevk alıyoruz. Şehzadeler Belediye Başkanımız sayın Ömer Faruk Çelik’in aynı zamanda Federasyon Yönetim Kurulu üyemiz olması sebebiyle de Manisalı tüm sporculara ciddi destek veriyor. Bu yüzden ilk ayağı buradan başlattık. Diğer iller de bu organizasyonu örnek alarak organizasyona talip oluyorlar. Hedefimiz her yıl bu organizasyonu geleneksel olarak Manisa’da yapmak” dedi.

Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan mutlu olduklarını vurgulayan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “İlçemizde 300’e yakın çocuğumuz Muaytai sporu yapıyor. Binlerce gencimizin muaytai ile tanışmasına vesile olduk. Sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Muaythai sporunun sert bir spor dalı olduğunu ifade eden AK Parti Manisa Milletvekili Ahmet Mücahit Arınç ise müsabakaları soluksuz izlediklerini belirterek, “Biz bu sporları yaşatmak, tanıtmak ve en iyi sporcuları yetiştirmekle mükellefiz. O yüzden emeği geçen tüm eğitimcilere ve yetkililerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

About The Author