![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/4C626FA8-52B0-4436-A615-EA5DC02B6167.jpeg)
FISU-ÜNİVERSİTELER DÜNYA KUPASI DÖVÜŞ SPORLARINDA; TÜRK ÜNİVERSİTELERİ MUAYTHAI MİLLİ TAKIMI DÜNYA KUPASI SAMPİYONU OLDU
MUAYTHAI’DE BEKLENENİ GERÇEKLEŞTİRDİK;
21-28 Eylül 2022 tarihlerinde Samsun’da gerçekleştirilen FISU-Uluslararası Üniversite Sporları Federasyonu ve Türkiye Üniversite Federasyonu tarafından düzenlenen; Dövüş Sporları Dünya Kupası Muaythai müsabakalarına 16 ülkeden 62 üniversite katıldı.
24 Eylül 2022’de başlayıp 28 Eylül 2022 final maçları ile biten Dünya Kupası müsabakalarında Türkiye Üniversiteler Milli Takımımız 7 altın, 7 gümüş ve 15 bronz ile toplamda 29 madalya kazanarak DÜNYA KUPASI ŞAMPİYONU olmuştur.
Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yildiz; Muaythai’de başarılarımız tesadüf değil, yıllar önce hedeflediğimiz sonuçları alıyoruz.
Hedeflerimizi gerçekleştirmede bize destek olan basta devletimize, bakanlığımıza federasyonumuz yonetici, idareci, antrenör, kulüpleri ve sporcularımıza şükranlarımızı sunuyorum.
Başta; FISU-World Cup Combat Sports (Dövüş Sporları Dünya Kupası) organizasyonu ülkemize kazandıran, başarılı bir şekilde düzenleyen; Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof.Dr Mehmet Günay’a ve ekibine, faaliyetin gerçekleştirilmesini sağlayan; Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, Bakanlığımız teşkilatına, gece gündüz çalışan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne, Samsun Belediye Başkanlığına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/79DB663A-B46B-487A-8973-99ACFE869BC2.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/005FAF7D-D97E-431E-B2B0-8091844BDB29.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/7C0E5FC3-3150-453A-8A6A-8532985C9587.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/0066B739-074F-46B1-B975-D0AEA174677C.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/4E76D2BC-6EA1-4BE4-A8D0-789CD69822C3.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/E3ADD453-7CD8-4366-9C13-3F57DF8AC707.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/4DCED62A-F896-4982-A5B0-03FE387B29B8.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/2A696FA8-51DB-47A0-9F07-E8FF11E989FD.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/650F72CF-165D-47BF-A73B-C4240FE7474E.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/753CA15A-9AC1-4E8A-B7BE-FE5938EE54B8.jpeg)
![](https://muaythai.gov.tr/wp-content/uploads/2022/10/92DE8B41-C593-46EC-A5EC-74AA64B6A223.jpeg)